Dlaczego zwolnił mi komputer po wymienieniu kości pamięci ram?

Witam!! Tak jak w temacie. Kupiłem 2 kości ram 2GB DDR2 800MHz, gdzie wcześniej miałem jedną kość 1 GB DDR2 800MHz. Typ BIOS’u Award Phoenix - Award WorkstationBIOS v6.00PG.

 

Proszę o pomoc, ponieważ dużo siedze przy komputerze, a czasami tak się zacina że musze go restartować.

Dobrze dobrałeś taktowanie pamięci RAM? 

tzn.?? Kupiłem identyczne kości pamięci ram co były od nowości.

To masz teraz dużo do sprawdzenia. Poczytaj o tym, bo jest dużo softu na ten temat i też są narzędzia windows. Należy też wziąć po uwagę to, że dwie kości większe, potrzebują też odpowiedniego napięcia, a w przypadku starych zasilaczy, które mogą już nie trzymać napięć, to może być problem, bo DDR2 i ta szyna pamięci, to dzisiaj trochę “przeżytki”, choć mogą te przeżytki jeszcze kilka ładnych lat służyć jeszcze…

http://traxter-online.net/diagnostyka-pamieci-ram/

Mi nic nie wykryło. Wszystko wpożądku z kosciami.

Załóżmy, że to nie problem z pamięcią, tylko z softem. Wpisz msconfig w uruchom i pokaż screen, z zakładki uruchamianie, a z zakładki usługi, po zaznaczeniu ukryj wszystkie usługi microsoftu, też pokaż, jakie Ci się uruchamiają - screen.

Podaj producenta i model płyty głównej (wraz z wersją rewizji jeśli jest).

Sprawdź stan pamięci (MemTest), dysku (HD Tune lub inny soft).

Jaki masz system ? Ile bitów ? Jaka płyta ? Jaki zasilacz ?

Proszę bardzo tu są te sreeny. 

Zasilacz z czarnej listy, mało sprawny. Wręcz niebezpieczny. Nie będzie Ci obsługiwał podzespołów.

Wybierz fortrona 450.

Zgadzam się z Bogdan_G jest to zasilacz z czarnej listy lecz lepiej weź ten http://m.ceneo.pl/19585429

Co do tematu musisz zainstalować windowsa 64 bitowego bo nie wykorzystujesz pełnej ilości i mocy ramu.

Edit : Jak już zdecydujesz się na kupno zasilacza to w przypadku Corsair uważaj na słabsze modele.Kup z linku co podałem i będzie OK.Wymiana zasilacza w twoim przypadku jest konieczna gdyż twój jest z czarnej listy i może uszkodzić nawet całego PC (ram, grafikę, procek, płytę itd ).

dziękuje bardzo

Pewnie, że Ci smutno, ale popatrz z drugiej strony. Taki fortron ma 100 000h chodzić. Jest stabilny i ma pewno nada się jeszcze do następnego zestawu. Nowy, to niedroga i opłacalna inwestycja. Tylko nowy, bo można kopić tanio z odzysku, ale po co ryzykować?

Do rozbudowy, do lepszej grafiki, cichy i bardzo stabilny, to ten:

http://www.bino.pl/product,464706,fortron,fortron_atx_500w_50060_apn_85_efektywnosc_85_bronze_atx_23_active_pfc_12cm,fsp50060apn_85.html

No  tak ale jednak to pieniądze. Ten zasilacz ma z 4 do 5 lat i on jest oryginalny od tej jednostki. Wymieniłem w niej kartę graficzną, ramy, a teraz jeszcze zasilacz :confused:

Czytaj :oryginalny do tej jednostki". Znaczy to, że w zestawie mnie uszczęśliwiono zasilaczem tracer, który już bardzo wiele płyt głównych spalił. Tak to jest, że “gotowce” mają bardzo złe opinie. Zawsze w nich znajdziesz jakieś tańsze badziewie, jeśli chodzi o akcesoria. Gdybym prawie cztery lata temu nie wymienił tego tracera na fortrona, toby było po pc, gdyż procesor potrafił zawyć, gdy essentials secutity blokował sterownik pewnego programu do nagrywania kopii zapasowych gier, na dysk. Czwarty rok na fortronie, to nie słyszę procesora. Właśnie kupiłem z Bino i to dobry sklep.

Zawsze w parze idzie też cooller na procesor. Dobry cooller zawsze sprawia, że procesor jest mniej watożerny. Też wziąłem z Bino. Dobra pasta i jest gut.

Bogdan_G taki zasilacz jaki proponowałeś czyli Fortron ATX 500W jest ni jak opłacalny… Wystarczy Corsair VS 450 W i już można nawet na nim wysokie OC robić a jest tańszy i lepszy od wspomnianego przez ciebie Fortrona.Nie wiesz jaki ma procesor to po co od razu proponujesz mu inny cooler ? Procesor mniej “watożerny” przez zmianę coolera ? Pierwsze słyszę o czymś takim… Poza tym zmiana coolera jest konieczna w przypadku OC a przy normalnym użytkowaniu bez OC wystarczy lepsza pasta i boxowe chłodzenie w 100% zapewni odpowiednią temperaturę. Co do sklepu bardziej polecam morele.Zaufana i sprawdzona firma zapewne przez większość użytkowników forum i nie tylko.Co do bino nie wypowiem się gdyż nigdy nie korzystałem z usług owej strony.

 

Tutaj masz ten zasilacz ( bierz i nie zastanawiaj się nad innym … ) :

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Masz bardzo dobrą płytę główną ze zintegrowaną kartą graficzną i wg mnie niepotrzebnie korzystasz z drugiej karty.W tym przypadku zasilacz może mieć znaczenie.

Płyta obsługuje -Dual channel - czyli jak już  kupiłeś kości to powinny być  tzw. sparowane specjalnie do dualu, ale możesz je sprawdzić pojedynczo, czy są dobre.

Pojedyńczo są dobre, ale mi one są potrzebne, ponieważ jestem w 1 technikum o profilu informatyk i cały czas coś grzebie, modyfikuje i wgrywam.

Musisz zainstalować 64 bitowy system oraz próbować w różnych slotach wsadzać pamięć.Obie kości osobno działają?

Tak działają