[D'link 300][Chello]Problem z połączeniem internetowym

Witam,

Na wstępie napiszę iż mam internet “fiber” chello - z modemem thomson który stoi u sąsiadów obok.

Kupiłem router D’link 300 wer. B - podpiąłem kabelek źródła internetu w wejście “WAN” na obrazku (u mnie napis INTERNET) kabel niebieski podłączyłem w port 1 i do wejścia w komputerze.

dldir3001.gif

Otóż wydaje mi się że skonfigurowałem router OK jednak coś dalej jest nie tak - screen:

beztytuughf.jpg

Również przeczytałem pomoc techniczną w której jest napisane:

Pytanie :

Jak skonfigurować router DI, DIR pod operatora TV Kablowej?

Odpowiedź :

Podłączamy router do zasilania i wpinamy w pierwszej fazie kabel z modemu do portu WAN, natomiast do portu 1 komputer - do którego wcześniej był podłączony modem.

Następnie wchodzimy we właściwości “Moje miejsca sieciowe”, klikamy prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybieramy właściwości. Następnie wybieramy właściwości protokołu internetowego TCP/IP i wprowadzamy adresy:

Adres IP: 192.168.0.4

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

Podstawowy DNS: 194.204.159.1

Alternatywny DNS: 194.204.152.34

Klikamy dwa razy na “OK”

Otwieramy przeglądarkę i wchodzimy na stronę konfiguracyjną routera: http://192.168.0.1

login: admin

hasło: puste

Kolejno przechodzimy do zakładki: HomeWAN i naciskamy przycisk Clone MAC Address.

Po tej czynności dostęp do internetu będzie możliwy.

I tak też ustawiłem - jednak dalej nic…

Czy ma ktoś pomysł jak sprawnie podłączyć internet?

Zakupiłem go ponieważ chciałbym mieć internet bezprzewodowy również w laptopie.

Inne być może przydatne screeny:

beztytuupwm.jpg

beztytuukkk.jpg

beztytuullb.jpg

Pozdrawiam

Skoro w WAN masz adres IP 192.168.0.12 pobrany z DHCP, to adres routera nie może być 192.168.0.1, powinien być w innej podsieci. Routerowi (w ustawieniach LAN) najlepiej ustaw adres IP 192.168.1.1 albo 10.0.0.1 - większe prawdopodobieństwo uniknięcia konfliktu IP a zakres DHCP, np. 10.0.0.10 - 10.0.0.50 albo i więcej.

Pozdrawiam!

PS. Tak poza tym, upewnij się czy dzielenie łącza poza lokal sąsiadów jest zgodny z regulaminem dostępu do sieci.

Działa! Dzięki serdeczne! !!