DLINK DIR-615 problem z siecią LAN

Witam,

mam problem z siecią w domu, nie wiem co jest powodem. Posiadam ruter DLINK DIR-615, na 1 komputerze z Windows XP odpaliłem Webserver (chcę stronkę w sieci udostępniać z tego komputera) i na localhost wszystko śmiga w tym komputerze, ale gdy włączam z innego kompa adres localhost bądź IP tego kompa gdzie jest odpalony Webserver to mi nie wczytuje, dlatego też gdy podaje IP kumplowi to się nie może dostać.

Nie wiem gdzie szukać jakiejś konfiguracji, router mam po Niemiecku i to jest właśnie ten problem. ;/ Przekierowałem porty itp., ale widać coś jeszcze potrzeba zmienić. Co to może być?

Ja używam routerów D-Linka (aktualnie DIR-855) i jeśli się nie mylę to nie ustawiłeś sobie aby można było się łączyć z nim z internetu zewnętrznego ale o tym na samym końcu.

Jeśli chodzi o język to ściągnij sobie najnowszy firmware i wgraj go do swojego routera. Z poniższego linku wybierz model, który posiadasz, a następnie ściągnij najnowsze oprogramowanie (jest ono po angielsku) i wgraj go. Nie gwarantuje, że język się zmieni bo nigdy nie próbowałem gdyż nie miałem takiej potrzeby. Oprogramowanie zmienia się w zakładce “TOOLS” (trzecia zakładka poziomo), a następnie szósta zakładka pionowo (“FIRMWARE”).

http://www.dlink.pl/cs/Satellite?c=Prod … FDLWrapper

Natomiast jeśli chodzi o Twoją stronkę to musisz umożliwić łączenie się z zewnątrz z Twoim routerem. Przejdź ponownie do trzeciej zakładki poziomo “TOOLS”, a następnie do pierwszej zakładki pionowo “ADMIN”. Tam będzie na samym dole kolumna “ADMINISTRATION” i tam musisz uaktywnić opcję “Eneble Remote Management”. Ta opcja służy do do łączenia się z Twoim routerem z zewnętrznych sieci.

Gdy ustawisz sobie w powyższej kolumnie port, przez który chcesz się łączyć ze swoim routerem, to żeby z innej sieci połączyć się z Twoją musisz wpisać w przeglądarce numer wybranego portu, dwukropek i numer IP Twojego komputera. np “8181:123.123.123.123”

JEŻELI NIE O TO CHODZIŁO TO ODPISZ TO POSZUKAMY INNEGO ROZWIĄZANIA, chyba że ktoś inny będzie wiedział jak dokładnie rozwiązać ten problem.

Pierwsze to jak z jednego komputera na drugi chcesz się dostać to musisz podać jego adres IP a nie localhost. To wyrażenie można używać na danym lokalnym komputerze.

Eneble Remote Management nie jest potrzebne do wystawienia do wystawienia strony na zewnątrz. Jeżeli korzystasz z dynamicznego IP wartoi było by skonfigurować sobie DynDNS. Wtedy zamiast adresacji będziesz używał nazwy domeny.

Jeżeli nie działa ci port forwarding na webserwer to sprawa może być w miarę prosta. Musisz zmienić port administracyjny routera powiedzmy na 800 gdyż gryzie sie on z podstawowym portem webserwerowym.

Wtedy logowanie do routera będziesz miał przez twój_adres_ip_routera:800

Ewentualnie możesz skorzystać z opcji DMZ (demilitarized zone) wtedy będziesz miał całkowity dostęp do komputera gdyż ta opcja wystawia wszystkie porty z danego adresu ip na zewnątrz.

jas_fasola , kombinowałem ze wszystkim, a jasne jest, że na innym komputerze wpisywałem ip komputera, który ma uruchomiony webserver.

Starchris , dziękuje o taką pomoc właśnie chodziło.

http://img593.imageshack.us/img593/5746/23ddd.png

Tak to wygląda teraz po uzupełnieniu. Zapisuje dane i od razu sprawdzam czy działa, zaraz dam edita czy jest ok.

@edit:

Niestety nadal z innego komputera nie wczytuje. ;/

Poniżej masz stronkę gdzie cała konfiguracja i wszystkie elementy Twojego routera są opisane w języku polskim. Przestudiuj ją dokładnie. Może to pomoże. Mój sposób rozwiązania problemu, który podałem wcześniej znajduje się na stronie 59.

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-615/document … 080814.pdf

Już zrobiłem. Wszystko działa prawidłowo, dzięki wielkie. :slight_smile:

Sam używam routerów DLinka i czy mógłbyś napisać gdzie był problem.