[DLNA] Jak "przerobić" Windowsa 7 starter w odbiornik? (nie serwer)

windows7

(derek4499) #1

Mam tv z dlna. Przesyłam na niego z smartfona w sieci lokalnej (prawie) wszystko.
Mam tez małego laptopa (hp mini-windows 7 starter), chciałbym by było można podobnie
wysłać z telefonu do niego.
Da się czy burza smiechu ?
Ps.Zależy mi na tym by do niego nie podchodzić a wybierać w telefonie co ma “lecieć”.

Jak zły dział prosze o przeniesienie.

A nie działa ootb? Jeśli ten lapek wspiera DLNA, powinno być w obu kierunkach od razu - wysyłka oraz odbiór. Ewentualnie musiałbyś tylko sobie wrzucić jakiś plajerek z opcją dlna. Np. VLC ma taką opcję. Jedyne co, to troszkę dłużej mu czasami schodzi zanim zacznie odtwarzać, no ale to zależy od szybkości sieci w jakiej całość pracuje. No i na firewallach trzeba pootwierać transmisję, bo czasem jest ona domyślnie blokowana. Ale tak to powinno śmigać od razu.

(derek4499) #3

Sprecyzuje. Odtwarzam film na telefonie i mam opcje wyślij na TvSharp.
Chce by była opcja wyślij na laptop 1…lub 2. Gdzie 2 dziala bo jest windows 10.
Na laptopie 1 jest windows 7 starter. I tu niestety ćwiczę bez efektów.

No to miałam na myśli pisząc wcześniej. Jeśli sprzęt wspiera dlna, to nie powinno być kłopotów, tak ogólnie mówiąc.
Spróbuj powyłączać na chwilę wszelkie zapory, firewalle itp i sprawdź, bo to jest najczęstszą przyczyną niedziałania. Oczywiście, pod warunkiem, że sam sprzęt jest ok.
BTW… ja nie wiem, czy ten starter nie jest jakoś okrojony z niektórych funkcji? Aż tak w wingrozach nie siedzę.

(WODZU) #5

Spróbuj zainstalować ten program http://www.mediamonkey.com/download/
Powinien pojawić się na liście urządzeń odtwarzających za pośrednictwem DLNA.

No… też dobre. To samo powinno być przy vlc - apka powinna ogłosić się w sieci jako odbiornik.

(WODZU) #7

Jeśli tak jest, VLC byłby nawet lepszym rozwiązaniem, bo, o ile nie mylę się, występuje w wersji “portable”, a po co zaśmiecać sobie system kolejnymi instalkami.

Jest. Co ciekawe można puszczać z jednego vlc na drugi :wink:

(derek4499) #9

Hehe…super opcja.
Ale jakos nie moge znalezc.
O to mi chodzi tylko…nie chodzi.
Znalazlem jedynie w nowej wersji stream do chromecasta…
Ale sie i tak wywala po 20-30 minutach.