Długa instalacja systemu windows xp i problemy ze sprzętem

Witam, mam następujący problem. Kupiłem komputer na allegro, przyszedł i wyglądał na sprawny. Była zainstalowana przeróbka systemu windows, jakieś inne skórki itp. Chodził na tym systemie normalnie, ale postanowiłęm wgrać normalnego windowsa xp sp3. Po instalacji chodził niby też normalnie. Włożyłem pendrive i wrzucilem niechcianego jakiegoś wirusa który zablokował mi menadżera zadań i pisało że wyłączony przez administratora. Wtedy postanowiłęm zrobićformat. Ale rzed tym formatem, rozkręciłem komputer, zobaczyłem jak to tam wyglada. No i zacząłem instalacje. Instalacja się załadowala chociaz strasznie długo to trwało. Ale gdy doszło do formatowania partycji C nie chce ruszyć nawet na 1%. Tylko cały czas stoi na 0. I nic nie można z tym zrobić. Gdy ponownie oglądałem dysk zauważyłem ze jeden styk jest urwany, ale dysk z tym urwanym stykiem działa. Tylko tak jak opisywałem. Styk ten jest od ustawień dysku typu master/slave. W te miejsca gdzie podpina się zworki. Ale najwidoczniej skoro działa dysk bez tego to nie potrzebne to jest. I mianowicie moje pytanie polega na tym jaki może być problem z takimi sytuacjami. Podpinałem inny dysk (40gb) pod ten sprzęt i też tak wolno wszystko chodzilo ale zaczeło formatować. Chociaż bardzo wolno. Może dlatego że ten dysk jest mniejszy a tamten to 250GB. Czyja to może być wina?

Pozdrawiam i przepraszam za taki długi tekst :slight_smile:

Opisz konfiguracje komputera. Z opisy wynika tylko ze ma dysk z uszkodzonym jednym zworkiem.Ja mimo wszystko zaczął bym od/przyjmując ze wszystko działa poprawnie/wyczyszczenia całkowitego dysku. Ja preferuje programik WDclear.Czyści moim zdaniem znakomicie. Sprawdź jak ustawione zworki na dysku i nagrywarce. Przywróć ustawienia fabryczne biosu jeśli nie wiesz co było kombinowane i zacznij od początku.A jak już zaczniesz to dla pewności wyczyść go przedmuchaj i zmień pastę na radiatorze.Powodzenia. :lol:

jak dla mnie masz zużyte oba dyski twarde ewentualnie sprawdź jakie wychodzą ci napięcia z zasilacza . Co do zworki niema nic do że jest na niej urwany jeden styk.

Sprawdziłem dysk programem HDTune i pokazał tylko dwa zielone kwadraciki. Reszta to czerwone. Dysk prawdopodobnie uszkodzony w transporcie. Bede musiał się jakoś dogadać z Panią sprzedająca bo tak też nie powinno być… Sprawa chyba załatwiona :wink: Dziękuje i pozdrawiam

W sprawie pomocy i nauki dot. tego konkretnego tematu. @kamil778 napisał:

Potem było to:

Następnie:

Wtedy w kolejności było rozkręcanie komputera i inne czynności.

Mam wrażenie, że końcowa podzięka jest za klaskanie.

Dodane 23.09.2012 (N) 15:32

Dodam, że taka była moja kolejność wniosków, a nie chronologia, ale to dla wyraźnego zrozumienia.

przeczysc styki ramu