Długi boot systemu - czarny ekran i migający podkreślnik

Witam, od pewnego czasu mój komputer włącza się bardzo długo, podczas uruchamiania pojawia się czarny ekran i migający podkreślnik ( _ ) w lewym górnym rogu. Na pewno każdy z was to zna. Z tym, że u mnie ten podkreślnik miga około minutę. Cała reszta działa dość szybko, tylko ten moment się przeciąga bardzo długo, a nie powinno tak być, dlatego też postanowiłem zapytać czy może nie wiecie co z tym należałoby zrobić, bo to jednak irytujące jest troszkę. Nie byłem pewien w jakim dziale powinienem założyć ten wątek, ale jako, że jestem posiadaczem Windows 7 Ultimate x64 postanowiłem założyć go tutaj.

Może spróbuj ustawić dysk z systemem jak pierwsze urządzenie do botowania/ uruchamiania w biosie być może to pomoże(jeśli nie masz już ustawionego)

Hej,

W czasie startu odłącz wszystkie urządzenia podpięta pod porty USB, wyciągnij ewentualne płyty z napędów optycznych oraz kabel sieciowy, jeśli z siecią łączysz się kablowo. Jeśli komputer włączy się szybciej, podłączaj kolejno po jednym urządzeniu i włączaj komputer. Dzięki temu ustalisz, jaki sprzęt powoduje problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Rzeczywiście, w biosie miałem ustawiony napęd CD jako pierwsze narzędzie. Zmieniłem na dysk i działa wszystko dobrze. Niby oczywiste, a sam na to nie wpadłem :stuck_out_tongue: Dziękuję za pomoc i również pozdrawiam.