Dlugi czas dostepu do katalogu


(Boguslav4) #1

Witam,

Nie wiem jak dokładnie nazwać to, co zdarza się w moim systemie. Chodzi o to, że przykładowo wchodząc do katalogu GRY lub KOMPUTER muszę długo czekać aż pasek postępu znajdujący się w ścieżce katalogu dojdzie do końca. Jest to strasznie irytujące, a podejrzewam, że jest związane z szukaniem nowych elementów lub ustalaniem widoku w zależności od zawartości. Nie wiem tylko, jaki jest sens wyszukiwać 2 minuty nowych gier przy wchodzeniu do katalogu GRY- który jak mi się wydaje miał przyspieszyć dostęp do zainstalowanych gier. :?

Czy ktoś może powiedzieć jak to poprawić :?: Dodam, że zdarza się to zarówno w dużych katalogach jak i niektórych nowych- a może dysk się psuje :?:


(Grzech U007) #2

Na początek spróbuj zresetować ustawienia folderów: Opcje folderów -> zakładka Widok i tam Zresetuj foldery (czy coś takiego). Potem uruchom system ponownie bądź zrestartuj samą powłokę explorer.


(Boguslav4) #3

Dzięki, napiszę jakby to powróciło mimo restartowania, ale już jest lepiej... :slight_smile: Problem można uznać za rozwiązany.

-- Dodane 27.02.2011 (N) 15:05 --

Niestety problem wrócił, lecz już wiem, co go powodowało...

Na jednym z dysków po pewnym czasie pojawiły się pliki, których system nie może usunąć i samo wejście do katalogu z nimi powoduje, że eksplorator systemu zwalnia również w innych katalogach.

Udało mi się je usunąć do kosza za pomocą Total Commandera, ale tego nie przemyślałem :slight_smile: bo z kosza nie chcą się tak łatwo już usunąć, w związku z tym mam pytanie gdzie jest katalog kosza w windows 7 :?: Jak je usunąć trwale po takim załatwieniu sprawy :?: