Długi czas ładowania systemu

witam wszystkich nie wiem czy dobrze nazwałem temat bo mój problem jest dosyć skomplikowany, tzn dotyczy długiego czasu ładowania systemu i wcale nie jest to wina systemu nawet świeżo zainstalowany windows czy to jest vista czy też xp potrafi uruchamiać się około 5 min a czasem bywa tak że normalnie, dodam również że występuje również problem z instalacją, instalacja visty z płyty recowery potrafi zając ponad godzinę. xp botuje się i zatrzymuje się przed oknem wyświetlającym dyski (do wyboru partycji) na dość długi okres podobne jest również z vistą, najlepsze zostawiłem na koniec laptop był 2 razy w firmowym serwisie i nic nie stwierdzili.

jest to asus f5vl.

live ubuntu załadowało się również normalnie

może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić??

w biosie nie widzę nic ciekawego co by można było pozmieniać

korzystasz z recovery systemu czy czystej instalacji ?? sterowniki do chipsetu zainstalowane ??

korzystam z recowery jak i próbowałem z normalnej instalki, nie ma różnicy, dodam że da się zainstalować ale to bardzo długo trwa, a tak przecież nie powinno być

wygląda na wywalony kontroler (czyli płyta główna) lub dysk twardy… serwis

2 razy był w serwisie z dokładnym opisem “usterki” wracał i pisali że wszystko jest w porządku. aa zapomniałem dodać że komputer jak już się uruchomi działa tak jak powinien

nie wiem za tym na co liczysz ?? udaj się po raz kolejny i pokaż przedstawicielowi jak to wygląda… jaki jest procesor w tym asusie i ile ramu ??

dwu rdzeniowy 1,6 giga ramu

znowu mnie odeślą to już lepiej coś spalić co by go wymienili :):):slight_smile:

nic nie psuj, po prostu zażądaj by komputer został uruchomiony przy tobie.

chodzi o to że go wysyłam kurierem bo to dlatego ode mnie do serwisu, no trudno trzeba to chyba nagrać i wysłać razem z filmem :slight_smile: dzięki za porady

Dodane 15.03.2009 (N) 13:50

a jeszcze jedno mi przychodzi do głowy, może to jest wina dysku, są tam partycje 1MB nie przydzielonej, c: recowery d: to chyba dvd, 2MB nie przydzielona, E i F kolejne dwa dyski i na koniec znów 1 MB nie przydzielony