Długi czas ładowania zdjęcia podczas przeglądania

Nie chcę być złośliwy, ale z tego co napisałeś faktycznie wynika, że używałeś jakiejś wersji z 1998 roku. Dla Twojej i innych wiadomości - najnowsza wersja Irfan-a jest z końca roku 2006 i program co jakiś czas jest ulepszany. No i jest to programik na tyle popularny i dobry, że nawet podręczniki na jego temat powstały :slight_smile:

http://helion.pl/ksiazki/irfanv.htm

Napisz mi jakich wielu przydatnych funkcji nie ma, które mają inne darmowe programy tego typu. Już nawet nie chce mi się wymieniać, bo musiałbym się mocno rozpisać, ale mi często ten program zastępuje Photoshopa, gdy chcę zrobić na szybko jakiś retusz, hurtowo zmienić nazwy plików, czy np. podejrzeć dane z EXIF-a. Tylko z jednym mogę się zgodzić - wygląd faktycznie ma sprzed paru lat, ale akurat dla mnie ważniejsza jest szybkość i funkcjonalność. Testowałem swego czasu wiele darmowych przeglądarek zdjęć i szybszej od Irfan-a nie znalazłem.

FastStone Image Viewer to przegladarka całkiem, całkiem. Jej interface dość przyjazny, aczkolwiek mógłby bardziej być pod Vistę. Są stajnie co wypuszczały swoje programy pół roku wstecz a już graficznie, kolorystycznie robili pod Vistę. Przykład, Photoshop Elements 5.0

No tak ale to Adobe :stuck_out_tongue:

Tak nawiasem to najbardziej mnie denerwuje w tych wszystkich przeglądarkach wstawianie “narzędzi” graficznych. Ingerencja poprzez ów narzędzia może co najwyżej pogorszyć fote.

Dla zainteresowanych, niebawem ma sie ukazać webowe narzędzie od Adobe, będzie to jakiś PS.

Na koniec dla wszystkich, których podobnie jak mnie denerwuje stosunkowo długie ładowanie (zwłaszcza podczas przeglądania do tyłu), znalazłem sposób:

  1. otwieramy jako pokaz slajdów (F11)

  2. kompozycje tam zaznaczamy klasyczny (na przenikaniu gorsza jakość)

  3. pauza

  4. przeglądamy do przodu, do tyłu, jak tyko szybko chcemy

A to dziwne, tego se wytłumaczyć nie potrafię, ze w takiej opcji wszystko jest, jak być powinno.

miet55

Wróc do XP :stuck_out_tongue:

Na razie nie mam jeszcze takiej potrzeby, ale w razie czego to swoją Vistę mogę Tobie odsprzedać :stuck_out_tongue:

.

o lol! ale żeś sie rozpisał xD

Patrz koncowke :stuck_out_tongue:

Hehhe nie dziw sie :stuck_out_tongue: " . "