Długi czas ładowania zdjęcia podczas przeglądania

Przeglądanie zdjęć otwieranych przez Galerię Systemu Windows wydaje mi się wręcz tragiczne. O ile do przodu jakoś jeszcze idzie to wstecz nie do zaakceptowania. Fakt że mój sprzęt nie jest demonem szybkości ale bez przesady. Zdjęcia o standardowej wadze 1-1,5 MB kiedy cofam to widzę mydlane rozmycie i po ok. 0,5 sek. dopiero się ostrzy. Kiedy szybko przeglądam do przodu, to samo.

O co tu chodzi? Na szybkim przeglądaniu zużycie procesora sięga 100%.

Wyjaśnić nie potrafię ale to jest normalna sprawa, żądasz podglądu w 100% jakości dużej ilości obrazów, system może nie nadążyć z otwarciem ich wszystkich. Na Vista pracuję od 2 dni ale nie zauważyłem jeszcze takiego efektu, a wykorzystuje fotografie na co dzień do pracy w dużych rozdzielczościach, i moje pliki zaczynają się wagą od 5 MB tak sie jeszcze nie stało. Poprzednio pracowałem na Xp i używałem Adobe Elements 5 i taki efekt jak opisywałeś był normalną sprawą, zanim odczytał dużą ilość plików.

Photoshop, to potężne narzedzie i wcale nie ma sie czemu dziwić, że rysuje przez chwilę.

W każdym badź razie przeglądanie (nawet z szybkością karabinu maszynowego) na systemie XP i to przy mniejszej ilości ram’u (512) nie dostarczało takiego efektu.

Faktycznie u mnie też to spowolnienie jest, może nie aż tak bardzo irytujące jak piszesz, ale jest. Coż mogę poradzić… potestuj darmowy Irfan View. Z nim tego typu problemów nie ma, nawet duże, paromegowe zdjęcia wczytują się błyskawicznie.

Irfan View, przypominam sobie z czasów Win98. Kiedy przeszedłem na XP całkowicie o nim zapomniałem. Jednak tu nie chodzi o znalezienie alternatywy tylko o to by tak proste sprawy jak to co opisuję, działały na 100% w systemie za 360PLN.

Ja tak mam … miedzy innymi z tego wzgledu wrocilem do XP.

WSZtm , jak na Twoim procku opisany przeze mnie przypadek też występuje to już nie wiem jaką trza mieć maszynę do głupiego przeglądania zdjęć. Nie wspomnę o innych trudnościach jakie już wcześniej opisywałem. Kiedy kupiłem XP’ka też były trudności z przystosowaniem się, ale nie aż takie jak w przypadku Visty. Jak dobrze czasami wszystkiego nie rozpakować :wink: , juz myślę o jej sprzedaży.

Skoro lista trudności jakie mi sprawia dojdzie do 10poz. to…

Tutaj może być problem.

Pozdrawiam

PS

Chociaż u mnie do przodu rzeczywiście idzie szybciutko to wstecz jakieś 5-6 zdjęcie już da się zaobserwować komunikat Trwa Ładowanie ale trwa to ułamek sekundy.

A u Ciebie jak to wygląda, zapraszam do folderu z fotami i szybciutko strzałęczką do tyłu. Zdjęcie po zdjęciu, tak z odstępem 0,5 sek.

Przegladanie zdjec jeszcze w miare przezylem… ale najgorsze jest ich pierwotne wlaczenie… ;/

Pokazuję efekt:

http://img257.imageshack.us/img257/4467/beztytuupp3.jpg

A to juz prawidłowo wczytane:

http://img257.imageshack.us/img257/893/beztytuu1id7.jpg

Reasumując, jak zdążyłem zrobić screen’a no to swobodnie musiało trwać pół sekundy.

Czyli Twoja budana nie wspominając już o mojej na tym systemie, nadaje się tylko do pasjansa i kalkulatora.

Duza rozdzielczosc zdjecia ? Mozliwe ze dlatego… PS jaki maz aparat ? Ladne zdjecia robi :slight_smile:

To jest ładne zdjęcie? Przeciętność, Sony P120 ale i tak wolę taniutkiego Canon’a A510. Zdjęć nie robi aparat tylko fotograf… tu masz z Canon’a.

http://img85.imageshack.us/img85/2687/95945531pq3.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/2858/86887785lt9.jpg

zapisz obrazek aby oglądac w przeglądarce.

No dosc dobra matryce ma… bo ladnie lapie slonce…Na maxa… ladne sa te tapety z Visty… ale pewnie one sa tez odpowiednio zretuszowane… tam jest ostrosc jak w HD… Ja mam Samsunga Digimax A402 i nie podoba mi sie jakosc zdjec… teraz upatrzylem Nikona Coolpix 5 Mpix… mialem taki sam model lecz 2 mpix… i jakosc zdjec byla zabojcza… wiec dlatego milo sie nastawiam do tego… jak bedzie robil 5Mpix…Twój Sony ma ladne kolory… Niektore aparaty są takie ze jak wywolasz zdjecia… to twarze sa rozmazane…Np moj Samsung ;/

A co do przegladarki zdjec to probowales otworzyc mniejszej rozdzielczosci zdjecie ?

miet55 no niestety z Vistą tak jest. Podobnie jak z plikami kopiowanymi przez Eksploratora - też wolniej w porównaniu z takim np. Total Commanderem. Ja się nie zrażam, bo od zawsze używam alternatywnych programów/przeglądarek. A IrfanView jest naprawde świetny - “lekki”, szybki, ma masę funkcji i do tego darmowy. Naprawdę polecam.

Zainstalowałem IrfanView i:

  1. Pasuje do Visty wyglądem jak … (dopowiedź wg. uznania)

oczywiście każdy ma inny gust i nic nikomu nie można narzucić.

Dla mnie zakrawa epoką rodem z Biskupina ewentualnie Kruszwicy.

  1. Może nie dostrzegłem ale szukając w ustawieniach nie mogłem znaleźć centrowania wyświetlanego obrazu. Wyświetlając w oknie miałem zawsze margines po prawej stronie.

  2. Jedyny plus to, że szybko rysuje.

  3. Już poszła w kosmos.

Nie rozumiem Cię. Albo chcesz mieć szybką przeglądarkę, z masą przydatnych funkcji, albo ładny wygląd. Wybór należy do Ciebie.

Co do centrowania obrazów, to robisz to klawiszem “F”. Poza tym w ustawieniach jest ta opcja.

Ja dostrzegam dużo więcej plusów :slight_smile:

IrfanView… Umowmy sie… To jest srednio zbyteczny program. Ma wielu zwolnennikow… Ale ten program juz jest dosyc stary… i niech kazdy mysli co chce… ja go uzywalem jeszcze na Windowsie 98… Mnie tez duzo bardziej podoba sie… przegladarka zdjec z Visty…IF to zabytek…Mnie juz sie zupelnie nie podoba… kompletna klapa… to ze potrafi przegladac zdjecia… ( jak masa inych programow )… to nie znaczy ze jest dobry… poza tym wielu przydatnych funkcji on nie ma wiec w zupelnosci nie wiem do czego jest ten program. Do przegladania zdjec czy po czesci do ich retuszowania :|… tak autorzy programu podzielili te funkcje… troche tego i troche tego zamiast sie skupic na jednym… dla mnie bezsens…

W Viście wygląda to tak, jakby celowo stworzono opcję wczytywania następnego zdjęcia do buforu aby szybko otworzyło się jak tylko oglądający kliknie następne. Brak tej opcji podczas cofania jest nieco logiczny (choć może i kapkę uciążliwy) bo raczej fotki oglądamy do przodu (choćby korzystając czasem z pokazu slajdów) a nie do tyłu. To robi się znacznie rzadziej.

miet55

Spróbuj tej przeglądareczki (co prawda jest po angielsku ale)

http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm

Pozdrawiam