Długi czas oczekiwania na pasek ładowania Windowsa XP

Witam!

Mam taki problem. Zainstalowałem wczoraj od nowa system i wszystko chodziło ładnie. Ale gdy dzisiaj go włączyłem pojawił się taki problem iż przed pojawieniem się tego paska ładowania Windowsa, na jakiś czas pojawia się czarny ekran(trwa to około 1 minutę) i po tym dopiero pojawia się ten ekran z paskiem ładowania XP. Ktoś wie w czym tkwi problem?

Z góry dziękuję za pomoc.

jeśli system świeży i wczoraj było OK to wejdź do menadżera urządzeń i tam gdzie masz “kontrolery IDE/ATA ATAPI” sprawdź czy kanały nie pracują przypadkiem w trybie PIO (dwuklik na “podstawowy/pomocniczy kanał IDE”, następnie zakładka “ustawienia zaawansowane”). Jeśli w którymś z nich bieżący tryb transferu to tryb PIO - odinstaluj cały kanał i uruchom ponownie komputer.

Czasem coś takiego może się dziać gdy w napędzie siedzi jakaś płyta bądź do komputera podpięty jest pendrive i komputer próbuje coś odczytać z tych nośników, ale zakładam że Ciebie to nie dotyczy?

Do komputera nie jest podłączony żaden nośnik danych a i w napędzie też nic nie ma.

Sprawdziłem to co opisałeś. I zacznę od tego, że tam mam jakby 2 razy to samo i nie wiem czy tak powinno być:

iauf.jpg

W tym pierwszym podstawowym kanale IDE mam tak:

ecpd.jpg

W tym drugim podstawowym IDE tak:

myyg.jpg

W tym pierwszym pomocniczym:

rnmv.jpg

W tym drugim pomocniczym:

wyyy.jpg

w tych zakładkach jest wszystko OK, więc moja rada niestety nie pomoże. Trzeba poczekać na pomoc kogoś mądrzejszego :frowning:

Zainstalowałem dzisiaj jeszcze raz od nowa system i nadal jest to samo. Może to coś ze sprzętem jest nie tak albo w BIOS’ie jest coś źle ustawione??

Dodane 04.03.2012 (N) 16:46

Już rozwiązałem mój problem. Zresetowałem ustawienia BIOS’u i wszystko jest już ok.

Temat można już zamknąć.