Długi czas oczekiwania na rozpoczecie ładowania windowsa


(rooster_pl) #1

Witam, nie wiem jak precyzyjnie opisać mój problem, więc postaram się najprościej - słowno-muzycznie. 

Przy włączaniu lapka - Acer Aspire Win 7 x64 bit, 8GB RAMU długo widnieje czarny ekran z podkreślnikiem (poziomy kursor) w górnym lewym rogu ekranu.  Po jakimś czasie dopiero wyświetla się logo windowsa i rusza proces ładowania systemu, następnie dość długo też trwa ładowanie systemu, podczas którego wyświetlany jest napis "zapraszamy". 

 

Podejrzewam, że to wina jakiegoś niechcianego oprogramowania/infekcji. Skanowanie anti-malware nie wykrylo żadnych zagrożeń, podobnie jak adwCleaner.

 

Załączam logi z FRST:

 

Addition: http://wklej.to/YH6iw

FRST: http://wklej.to/EnDIp


(IPSEN) #2

uruchom-pobrać Removal Tool firmy McAfee (MCPR.exe) z witryny firmy McAfee .


(kuba3351) #3

To na 80% nie jest wina infekcji. Może to być spowodowane przez ustawienie złej kolejności bootowania w BIOSie, np. kiedy komputer ma ustawione najpierw bootowanie z napędu DVD, najpierw sprawdza czy jest płytka w środku i jeśli jest, czyta ją, zabiera to często jakiś czas i powoduje opóźnienie ładowania Windowsa. Sprawdź więc, czy w BIOSie dysk twardy jest na pierwszym miejscu.


(XMan) #4

Proponuję poczekać za sprawdzeniem p/w logów przez specjalistów z tego działu

oraz:

http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Program,Windows,13208.html

 

 


(rooster_pl) #5

znalazłem podobny problem na forum i zalecali tam uruchomić CrystalDiscInfo, zatem wrzucam odczytane ustawienia mojego HDD:

 

screen programu z zaleconym parametrem [ustawienie systemu dziesiętnego]

http://przeklej.org/file/l5h9yq/plik.jpg

 

wcześniej też użylem tego programu, bo już wcześniej zaobserwowałem błąd dysku - plik zamieszczam poniżej (z września 2014 roku), ale z domyślnymi ustawieniami, czyli w hexie:

http://przeklej.org/file/l5h9yq/plik.jpg

 

 

Po południu wykonam zalecane instrukcje i sprawdzę również ustawienie w BIOSie (choć tam nic nie zmianiałem i raczej nie powinno się samo przesatwić)


(IPSEN) #6

Dysk ma dwa bad sektory przy 05,-raczej wymiana dysku, tego nie naprawisz


(rooster_pl) #7

Zgadzam sie, lecz obserwuje takie zjawisko od jakiegos czasu, poki sie nie poglebi usterka, to nie bede go ruszal. A jezeli bede zmuszony wymienic dysk, to jak wgrac na nowy sprzet partycje recouvery? Czy jak mam plytke z recouvery to partycja niepotrzebna?


(kuba3351) #8

Jak posiadasz płytkę to nie ma się co martwić o partycję.


(rooster_pl) #9

Wczoraj nie udało mi się powalczyć z pozostałościami po McAfee, bo zainteresowałem się innym problemem, a mianowicie od około tygodnia czasu po restartach lapa lub włączeniu pojawia się ekran z info, że OS wykrył problemy z pamięcią operacyjną i zaleca przeprowadzić testy przez diagnostykę pamieci operacyjnej. Właczyłem zatem o 20tej testy wybierając poziom rozszerzony i te testy mieliły się do ok 4tej nad ranem (dwa powtórzenia). Przy około 21% wyświetlił komunikat o wykrytym problemie i konieczności skontaktowania się z producentem sprzętu. Zastanawiam się czy to chodzi o pamięć ROM czy RAM, ale dziś przetestuję RAM memtestem. Mam od niedawna 2 kości po 4GB firmy goodram, mam nadzieję, że testy wykarzą która kość jest trefna i będe mógł ją zareklamować


(kuba3351) #10

Chodzi o pamięć RAM. Jeśli memtest też wykażebłędy, RAM też do wymiany.


(IPSEN) #11

testowałeś osobno kośći?


(rooster_pl) #12

nie puściłem na całym zestawie, bo byłem zaskoczony cłą akcją z komunikatem z powiomu W7 i narzędzizem: Diagnostyka pamięci operacyjnej". Dziś wieczorem zapuszcze memtesta dla każdej kości z osobna. Mam tez testować każda kość na kazdym slocie? (4 kombinacje) czy wystarczy na tym samym slocie?


(kuba3351) #13

Wystarczy na tym samym. Memtest testuje pamięć, nie sloty pamięci.


(rooster_pl) #14

właśnie puściłem test na pierwszej kości pamięci /test domyśly odpalony z opcji 1/ już wykonano 85% i errorów 0, oby tak dalej, za chwilkę zmienie kość i puszcze memtest jeszcze raz


(mrFreeze) #15

Daj screen z zakładki Logon, Scheduled tasks, services. Jak nie używasz IE to możesz wszystko odznaczyć w zakładce Internet Explorer.


(rooster_pl) #16

oto one:

Scheduled tasks:

http://wstaw.org/w/3tzr/

scheduled_tasks_jpg_300x300_q85.jpg

logon:

http://wstaw.org/w/3tzs/

logon_jpg_300x300_q85.jpg

 

services part1:

http://wstaw.org/w/3tzt/

services_part1_jpg_300x300_q85.jpg

 

services part2:

http://wstaw.org/w/3tzu/

services_part2_jpg_300x300_q85.jpg


(mrFreeze) #17

Scheduled - wszystko odznacz, logon wszystko poza AVG, jak używasz MyWinLocker to też nie odznaczaj, acre power managment jak do czegoś potrzebujesz to też nie odznaczaj.

Services zostaw AVG oraz NOBU, ewentualnie MVLService jak używasz MyWinLocker, origin, punkbuster, steam (oczywiście jak korzystasz), VMware używasz to zostaw nie to odznacz

 

Poza tym nawet jakbyś coś odznaczył i jednak stwierdzisz, że jakiś program używasz a nie działa możesz zaznaczyć z powrotem. Po odznaczeniu wykonaj reset.


(rooster_pl) #18

Dzięki mrFreeze za pomoc, faktycznie znacznie szybciej uruchamia się system.