Długi czas otwierania folderu na dysku przenośnym

System Win XP prof

Posiadam dysk przenośny Verbatime 250 GB.

Jest na nim folder z muzyką o pojemności około 40 GB.

Czas otwarcia folderu pod Eksploratorem Windows wynosi około 1 minutę, po wejściu do folderu problem nie występuje, dostęp do innych folderów też jest bezproblemowy.

Z poziomu Total Commandera dostęp do folderu jest bezproblemowy.

Przedtem na tego typu bolączki pomagał Scan disk z opcją naprawy problemów. Obecnie przeniosłem pliki na inny nośnik, dysk został sformatowany i pliki zostały ponownie wgrane na dysk i problem nadal występuje.

Może ma ktoś pomysł co zrobić z tym fantem ??

USB 1.1 ?

Może eksplorator zamula kompa, a total comander nie?

Bad sector

Trudno powiedzieć

Odpal chkdsk, sprawdź dysk pod kątem bad sectorów, przejrzyj SMART.

Na płycie z Hiren’s Bootem jest fajny program HDD Scan for 2000/XP, ekran wyników jest podobny jak w MHDD.

HBCD Menu - Programs - Hard Disk / Storage - chyba HDD Scan (Old Version)

Sprawdź czy na innym komputerze jest identycznie.

Jeśli na innym komputerze jest OK - no to wina Twojego systemu lub komputera.

Jeżeli na innym komputerze jest identycznie - być może to wina dysku.

Jeżeli eksplorator systemowy by zamulał to zamulał by wszystko a nie ten tylko ten jeden folder.

Na laptopie z win 7 problem nie występuje, pod Total Commanderem na tym problematycznym kompie jest wszystko OK.

Dlatego wykluczam możliwość występowania Bad Sectorów czy fizycznego uszkodzenia dysku.

Dlatego nadal poszukuję odpowiedzi na moje pytanie, problem dotyczy tylko tego konkretnego folderu, inne foldery na tym samym dysku przenośnym otwierają się bez problemów.

Szukaj problemu w samej zawartości folderu, sam nie wiem może zbyt długa nazwa któregoś z plików i explorator sobie nie radzi ale TC już tak.Może też być jakiś odnośnik do pliku z katalogu który już nie istnieje i ostatnie co mi przychodzi do głowy to że katalog był udostępniony w sieci na innym kompie i coś z prawami dostępu się pomieszało.Spróbuj może przenieść pliki do katalogu o innej nazwie, ale przenieść a nie zmieniać nazwę katalogu w którym są obecnie.

A może w przypadku Eploratora Windows wchodzi w grę buforowanie np. do podglądu plików muzycznych, coś w rodzaju miniaturek w przypadku plików graficznych?

I to był strzał w 10 :slight_smile:

Folder był udostępniony w mojej domowej sieci.

Pogrzebałem w uprawnieniach do folderu i problem znikł.

Dziękuję :slight_smile: