Długi czas reakcji firefoxa i małe czcionki w przeglądarkach

Witam. Korzystam z Ubuntu.

1.Korzystając z firefoxa zauważyłem, ze jest bardzo wolny czas reakcji podczas wchodzenia na jakąś stronę (nie podstrony tylko strony, bo po prostu długo łączy się z serwerem). Na chromie wszystko szybko działa. Czym to może być spowodowane, czy da się to jakoś naprwić/zmienić?

2.Korzystając z obojętnie jakiej przeglądarki zauważyłem, że czcionka jest o wiele mniejsza niż w Windowsie i litery są bliżej siebie położone. Jak to zmienić? Możliwe, ze coś z motywem, ale niestety nie wiem jaką czcionkę zmienić.

A tylko w przeglądarkach? Upewnij się, że masz odpowiednią rozdzielczość ekranu, dpi czcionek (System → Preferencje → Wygląd → Czcionki). Ubuntu zawiera inne czcionki niż Windows, do których być może jesteś przyzwyczajony. Możesz zainstalować pakiet ttf-mscorefonts-installer, który instaluje następujące czcionki, jeśli ta obecna w Ubuntu Ci nie odpowiada. Następnie w ustawieniach przeglądarki możesz wybrać odpowiadającą Ci czcionkę.

Andale Mono

  Arial Black

  Arial (Bold, Italic, Bold Italic)

  Comic Sans MS (Bold)

  Courier New (Bold, Italic, Bold Italic)

  Georgia (Bold, Italic, Bold Italic)

  Impact

  Times New Roman (Bold, Italic, Bold Italic)

  Trebuchet (Bold, Italic, Bold Italic)

  Verdana (Bold, Italic, Bold Italic)

  Webdings

compl ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przepraszam bardzo, ale nazwa tematu wiąże się z problemem,bo mam problem z czcionką w przeglądarkach takich jak Firefox i Google Chrome. Dobra zmienię nazwę na jakąś konkretniejszą.

Poczytaj: http://jakilinux.org/linux/ubuntu/13-rz … ji-ubuntu/

Mi osobiście też średnio podobają się czcionki ubuntu. Ale to kwestia przyzwyczajenia wyniesionego z ms.

To:

instaluje wszystko co potrzebne, w szczególności fonty ms. Od razu lepiej to wygląda. :wink: