Długi start Nod32

Witam!

Mam taki problem: po ujrzeniu pulpitu muszę czekać ok 30-40s zanim w trayu załączy się Nod. W tym czasie nie mogę otwierać ani panelu sterowania ani personalizuj. Czy u Was jest to samo?.

Pozdrawiam!

Mam dokładnie to samo używam NOD32 ver2.7 na viscie Home premium 64 bit

Sprawa wyglada następująco.

Co prawda niby nod jest już pod vistę, ale jak wiadomo, każdy nowy soft wymaga ulepszeń, miejmy nadzieję że na dniach jakaś poprawka dot. programu się znajdzie na ten problem, każdy user visty i noda ma jak dotąd ten sam problem :slight_smile:

No to dzięki za odpowiedzi. Myślałem, że to tylko u mnie tak sie dzieje.

Pozdrawiam!

u mnie tak samo było z każdym antywirusem tzn KIS i avast.

Nie w tym rzecz - skaner antywirusowy poprostu skanuje uruchamiane aplikacje w tle, stąd to spowolnienie. Pokombinujcie w opcjach skanowania.

Miałem CA Antivirus pod Vistę (ustawiony domyślnie na skanowanie archiwów - NIE DAŁO SIĘ GRY ODPALIĆ tak mulił - pliki gier np. *.pak to archiwum - wyłączenie w opcjach skanowania archiwów pomogło)

Z NOD32 jest podobnie - skanuje to co uruchamiasz, a że trafia to podczas startu systemu to stąd ten wydłużony czas uruchomienia.

Pozdrawiam

Pisałem kiedyś, ze odczułem zaraz po starcie jakieś zadania w tle. Tak samo dzieje się z uruchomieniem systemowej “połącz z” Kiedy wywalisz NOD’a z autostartu i odpalisz go po 40sek. od odpalenia systemu, wejdzie prawie natychmiast. Tak samo “połącz z”. Szukałem co tak spowalnia te procesy, bez skutku.

Nieprawda, ja nie mam tego problemu.

briho a jaką masz wersje Noda? I jaką wersje Visty - może to ma jakiś wpływ - ja mam Home Basic.

NOD 32 v. 2.70.31 PL. Vista Ultimate PL.

Wydaje mi się, że jest tak jak napisał wcześniej plgracz. Po prostu im mniej masz uruchamianych programów razem ze startem systemu, tym szybciej NOD się ładuje, bo ma mniej do przeskanowania.

dokładnie, w autostarcie mam tylko nod32, sidebara i nvidia panel i splash screen nod32 pokazuje się na 3 sek, a potem ikonka w trayu się pokazuje.

Nie prawda. Nie wiem co jest przyczyną opóźnionego startu ale ja też tak mam z avastem. Nawet jeśli jest odinstalowany trzeba chwilę poczekać aż będzie można otworzyć panel sterowania bądź np. “połącz z”.

Założyłem nawet wcześniej oddzielny wątek na temat opóźnionego startu avasta. Dowiedziałem się, że wiele osób ma ten problem niezależnie od konfiguracji sprzętowej.

Warto będzie napisać w tej sprawie do MS co jest tego przyczyną i czy jest to możliwe do rozwiązania.

NOD32, Połącz z, Everest to już 3 aplikacje, których nie mogę włączyć przynajmniej przez 30sek. od zalogowania systemu. Po tym czasie załączają się prawie że natychmiast. Dziwi mnie fakt, że nikt nie może rozpracować tego.

Najdziwniejsze w tym wszystkim, że "połącz z " aplikacja systemowa, która powinna od razu po kliknięciu i to zaraz po odpaleniu Visty…

Eeee, nie rozumie tego :cry:

U mnie NOD i “połącz z” ładują się szybko, nie wiem co u Ciebie jest nie tak.

Zauważyłem, że na “dzień dobry” system zabiera ok 55-60% Ram-u. W tym czasie uruchamia się Nod, dysk sobie pracuje, ale za bardzo nie można działać w systemie. Po około 30-40 sekundach już pamięci pobiera 32% i wszystko działa normalnie. Nie wiem czym to spowodowane, może jakaś niepotrzebna usługa siedzi?

sprawdz w menedzerze zadan Windows - klikajac w zakladce procesy na >pokaz procesy wszystkich uzytkownikow<

Wtedy widzisz rowniez te odpalone przez system i bedziesz widzial co i ile ramu Ci zabiera.

A jak się łączysz z netem? @miet55 to samo pytanie do Ciebie.

Ciekawi mnie czy to niema jakiegoś powiązania z tym problemem.

Wszystko jest “TAK”

Jedynie wpływ może jeszcze mieć na to wydajnośc sprzętu, ale wątpię.

Łącze się przez modem Thomson’a i konfigurację systemową.

ale to nic nie ma do rzeczy, na świeżo postawionym systemie bez żadnej innej aplikacji i bez skonfigurowania połączenia kiedy kliknę na “Połącz z” (oczywiście mówię zaraz po zalogowaniu) to okno otwiera się za 30sek. Po mniej więcej tym samym czasie czyli po 30 sek. od zalogowania jak kliknę, okno otwiera w 3 sek.

P.S.

A co myślićie o sterach do płyty głównej?

Nic nie wgrywałem bo płyta stara jak Biskupin, Już po wydaniui SP2 dla XP, też nic nie wgrywałem do niej.

U mnie jest to samo z tym, że ja mam avasta. Też łącze się z netem poprzez modem.

Podejrzewam, że winą takiej sytuacji jest właśnie połączenie internetowe a dokładniej sposób połączenia. Jeśli się okaże, że @briho korzysta z routera bądź czegoś podobnego wykorzystującego RJ’a moje podejrzenia mogą okazać się prawdziwe.

Także poczekajmy na odpowiedź @briho

Miałeś rację, teraz już łączę się sieciowo (Livebox) i NOD ładuje się prawie, ze natychmiast.