Długi start systemu, system się zawiesza

Witam!

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że system długo się uruchamia (http://www.raymond.cc/images/bootup60.gif). Lecz to nie tylko to…

Jest jeszcze problem, gdy odejdę od komputera lub przestanę ruszać myszką, komputer po krótkiej chwili zawiesza się, tak że nawet kursor myszki nie chcę chodzić. Czasami sam się zawiesza, bez przerwy w pracy. Nie wiem co może być tego przyczyną. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Sądzę, że problem ma charakter sprzętowy. Sprawdź temperatury podzespołów, cz są błędy na dysku oraz pamięć RAM.

Jestem strasznie zielony w tych sprawach. Temperatura wyświetlana na monitorku na obudowie wynosi średnio 26 stopni. Nie mogę zajrzeć do środka ponieważ komputer jest nowy, z plombami.

Cześć wszystkim,

Ja proponuje zacząć od menadżera zadań, zobaczyć ile pamięci jest wykorzystywane do zachodzących procesów. Następnie pousuwałbym (pochował)troszkę ikon z traya. Potem jakiś antywirus lub programik typu “spybot”. Jak to nie pomoże to stawiałbym na zbyt wysoką temperaturę podzespołów w szczególności na tempreraturę procesora. Ściągnij sobie programik na czas sprawdzenia temp. procka np. Everest - jest w bazie programów. Do tego przydałby się jeszcze jakiś MemTest program który sprawdza pamięć. Takie problemy które opisywałeś występują najczęsciej jak temperatura procesora jest zbyt wysoka. Może powodować ją np. uszkodzony wentylator lub brak pasty termoprzewodzącej, która jest na procesorze. Ale to temat dla serwisu jeśli komputer jest nowy, na gwarancji.

Pozdrawiam :slight_smile:

img1fc4.jpg

w446.png

Ściągnąłem program HDD life pro, do sprawdzenia stanu dysku. Nie wiem dlaczego zdrowie dysku wynosi 75% :frowning: Co jeszcze można zrobić?

Dodane 22.01.2009 (Cz) 18:37

mnop1153444510i.JPG

Takie coś zaobserwowałem everestem. Teraz skanuję Memtestem pamięć.

Dodane 22.01.2009 (Cz) 19:24

Gdy odpalam kompa, przy bootowaniu dysku twardego wyskakuje “Bład dysku, aby zrestartowac nacisnij Ctrl+alt+delete” … ;( Chyba jestem zmuszony by zawiesc go do serwisu.

hmm, za bardzo nie wiem jak działa ten programik, natomiast słyszałem o nim. Dysk raczej sprawny jak 75%. Możesz mieć jakieś błędy na dysku. Spróbuj go zeskanować jakimś programem typu spybot, zrób defragmentację - są również w bazie do tego programiki. Może siedzi jakiś syfilizm. :-). Odpal Everesta(tymi ikonami na pasku się nie przejmuj). Odczytaj temperaturę procka. Ja na twoim miejscu w ostateczności zrobiłbym jeszcze format jak problemy bedą dalej występować. Jak narazie to mi przychodzi do głowy. Albo rzeczywiście oddać do serwisu. Dostałeś płytę Windowsa z komputerem?

Nie, ale mam plytke z bratem, z licencja na 2 kompy :wink:

Dodane 23.01.2009 (Pt) 7:40

Ale te ikonki to chyba jest temperatura procka, nie?

Dodane 23.01.2009 (Pt) 7:51

Dziś gdy rano włączyłem komputer, temperatura dysku wynosi 29°C, a wczoraj wynosiła 40°C. Może to przez temperaturę pokojową?

Bardzo możliwe

witam,wejdz w msconfig i tam gdzie jest numproc wpisz odpowiednią liczbę jak masz 2 proce to 2 jak 1 to 1i jak w tych ustawieniach bedziesz dalej klikac bedziesz miał rubryczkę gdzie może byc napisana liczba 200 lub więcej zrób ja na 5 i ok restart i powinno pomoc

Dodane 23.01.2009 (Pt) 12:13

witam,wejdz w msconfig i tam gdzie jest numproc wpisz odpowiednią liczbę jak masz 2 proce to 2 jak 1 to 1i jak w tych ustawieniach bedziesz dalej klikac bedziesz miał rubryczkę gdzie może byc napisana liczba 200 lub więcej zrób ja na 5 i ok restart i powinno pomoc

Yyy jakoś nie mogę znaleść tego. ;( Mógłbyś bardziej dokładnie opisać?

Dodane 23.01.2009 (Pt) 21:39

Nawet zdefregmentwoać dysku nie mogę. Wkleję zdjęcia z różnych programów, może to coś pomoże.

bzfb569163804q.JPG

wqdz260459977g.JPG

Dodane 23.01.2009 (Pt) 21:42

Hummm, może i to nie jest istone, ale zauważyłem coś na dysku C

Dysk lokalny (C:)

System plików: NTFS

Wolne miejsce: 89,6 GB

Całkowity rozmiar: 97,6 GB

A na dysku mam zainstalowanego samego windowsa i stery, ważące mniej więcej 200mb.

Moim zdaniem dysk jest w pożądku. Sprawdź temperaturę procka - everestem lub innym programem, który ma taką funkcję.

Temperatura procka gdy nie używam aplikacji wynosi 53°, gdy używam wynosi 65°. To i tak chyba za duzo, co nie?

@ edit

Gdy odpaliłem orthosa, temperatura wzrosła do 72°

  1. viewtopic.php?f=7&t=304352

  2. http://vista.pl/porady/250_czyszczenie_ … ania_.html

  3. http://forum.otsoft.pl/showthread.php?t=5393

Przykro mi uzywam windowsa xp :wink:

Ale to się niczym nie różni :slight_smile:

Jaki masz procesor? Temperatura procesora zdecydowanie za wysoka. Zbyt wysoka temperatura proca może byc spowodowana kilkoma czynnikami o których pisałem wcześniej. Może być nawet mocno zabrudzony radiator i też będzie grzał Ci się procesor. Sorki, że robię ocenę, ale myślę że użytkownik: “Ka$$” bardzo dokładnie sprecyzował swoją odpowiedź i naprawdę podoba mi się jego wypowiedź na temat danego postu. Bardzo przydają się te linki które podpiąłeś, sądzę że nie jednemu użytkownikowi. Natomiast wracając do tematu; cóż użytkownikowi “Gleboczko” proponuję oddać jednak komputer do serwisu, jak zerwiesz polomby to masz po gwarancji. A jak się okaże, że to nie wina tylko procesora, może elektrolity się powylewały, wtedy robi się większy problem. Pozdrawiam :frowning:

Witam,

Nie chcę zakladac nowego tematu, ale mam problem z formatem… Wkładam plytke, ustawiam w biosie zeby odtwarzal najpierw cd, wszystko ok… ale, Wyskakuję napis “Instalator sprawdza konfiguracje sprzętowe…” i po tym czarny ekran i nic… Wczesniej nic takiego sie nie dzialo… :frowning: