Długie bootowanie windowsa

witam… korzystałem z rad zawartych w “Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku” z działu “Sprawdzone porady” no i w pewnym momencie musiałem przesadzić… czekam ponad minute na tle logowania nim pojawia sie loginy do wyboru (jakby zwiecha, ale mam laptopa i widzę wskaźnik HDD - nic sie nie dzieje - nic nie ładuje - dosłownie stop na minute ma) po czym sie włącza, ładuje i w sekundę pojawiają sie loginy do wyboru… po wyborze mamy “Trwa ładowanie ustawień osobistych”, ten ekran znika i widzę już moje tło pulpitu (samo tlo) i tak przez 2 minuty!! cos namieszałem bo nigdy tak nie było… nie wyłączyłem z tych porad żadnych usług dodam… nie wiem co zrobić… bootvis nie pokazuje mi ani sterowników ani nic… widzę tylko ze od 132 sek. ładowania pojawia sie explorer itp itd… a to przecież szybki komp (wcześniej ładował sie chyba w minute)…

później dopisze dokładnie co zmieniałem… ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? (wolałbym uniknąć formatu itp)

Pamięć RAM sprawna? Może Ci padły?

Jesteś pewien, że nie jest to spowodowane zasyfieniem komputera? Dla pewności zajrzyj do działu Bezpieczeństwo i logi HijackThis i pokaż nam co tam ciekawego masz w systemie :slight_smile:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 08:29:41, on 2007-09-24

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16512)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Windows SteadyState\SCTSvc.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\WIDCOMM\Bluetooth Software\bin\btwdins.exe

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\mscorsvw.exe

C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk\PDAgent.exe

C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk\PDEngine.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\stsystra.exe

C:\Program Files\Dell\QuickSet\quickset.exe

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

C:\Program Files\Notebook Hardware Control\nhc.exe

C:\Program Files\I8kfanGUI\I8kfanGUI.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Documents and Settings\Dell\Pulpit\HijackThis.exe


R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = proxy.uznam.net.pl:8080

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: flashget urlcatch - {2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7} - C:\Program Files\FlashGet\jccatch.dll

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll

O2 - BHO: FlashGet GetFlash Class - {F156768E-81EF-470C-9057-481BA8380DBA} - C:\Program Files\FlashGet\getflash.dll

O4 - HKLM\..\Run: [NVHotkey] rundll32.exe nvHotkey.dll,Start

O4 - HKLM\..\Run: [SigmatelSysTrayApp] stsystra.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Dell QuickSet] C:\Program Files\Dell\QuickSet\quickset.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Tweak UI] RUNDLL32.EXE TWEAKUI.CPL,TweakMeUp

O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE

O4 - HKLM\..\Run: [SynTPEnh] C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NotebookHardwareControl] "C:\Program Files\Notebook Hardware Control\nhc.exe" -quiet

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKCU\..\Run: [Komunikator] C:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe

O4 - HKCU\..\Run: [i8kfangui] C:\Program Files\I8kfanGUI\I8kfanGUI.exe /startup

O8 - Extra context menu item: &Ściągnij przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm

O8 - Extra context menu item: &Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~3\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Wyślij do urządzenia &Bluetooth... - C:\Program Files\WIDCOMM\Bluetooth Software\btsendto_ie_ctx.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~3\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: @btrez.dll,-4015 - {CCA281CA-C863-46ef-9331-5C8D4460577F} - C:\Program Files\WIDCOMM\Bluetooth Software\btsendto_ie.htm

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @btrez.dll,-12650 - {CCA281CA-C863-46ef-9331-5C8D4460577F} - C:\Program Files\WIDCOMM\Bluetooth Software\btsendto_ie.htm

O9 - Extra button: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\FlashGet\FlashGet.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\FlashGet\FlashGet.exe

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)

O11 - Options group: [INTERNATIONAL] International*

O15 - Trusted Zone: http://kzd.krakow.pl

O15 - Trusted Zone: http://czat.onet.pl

O16 - DPF: {F6ACF75C-C32C-447B-9BEF-46B766368D29} (Creative Software AutoUpdate Support Package) - http://www.creative.com/su2/CTL_V02002/ocx/15030/CTPID.cab

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll

O21 - SSODL: WPDShServiceObj - {AAA288BA-9A4C-45B0-95D7-94D524869DB5} - C:\WINDOWS\system32\WPDShServiceObj.dll

O23 - Service: Bluetooth Service (btwdins) - Broadcom Corporation. - C:\Program Files\WIDCOMM\Bluetooth Software\bin\btwdins.exe

O23 - Service: Firebird Guardian - DefaultInstance (FirebirdGuardianDefaultInstance) - FirebirdSQL Project - C:\Program Files\Firebird\Firebird_2_0\bin\fbguard.exe

O23 - Service: Firebird Server - DefaultInstance (FirebirdServerDefaultInstance) - FirebirdSQL Project - C:\Program Files\Firebird\Firebird_2_0\bin\fbserver.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: PDAgent - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk\PDAgent.exe

O23 - Service: PDEngine - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk\PDEngine.exe

O23 - Service: Remote Packet Capture Protocol v.0 (experimental) (rpcapd) - Unknown owner - %ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.exe" -d -f "%ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.ini (file missing)

ramy 100% są ok… to sie dzieje tylko w tym jednym momencie ta zawiecha… w grach itp wsio ok wiec ramy na pewno są gitez majonez :wink:

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków, opcja zmień i popraw.JNJN

Wyłączyłeś zbyt dużo usług. Domyślam się że Dziennik zdarzeń jest wyłączony.

@123456 podałeś wszystkie podstawowe usługi, ustawienie ich na auto spowoduje nie mały chaos

przeciez pisalem ze w uslugach doslownie nic nie robilem… zastanawiam sie czy usuniecie Prefetch moglo to spowodowac :confused: ale to przeciez robilem pierwszy raz po kilku miesiacach… ciekawe jest to ze bootvis nie pokazuje mi ile czasu ładuje sie jaki sterownik wiec nie moge tez tego okreslic… oczyscilem katalog Driver Cache\i386 oraz deinstalatory aktualizacji…

Dlaczego piszesz urwanymi zdaniami w dodatku bez polskich liter. We wróżbitę nie będę się bawił.

Zawartość katalogu Prefetch usuwamy tylko wtedy gy zauważymy zbyt długie ładowanie Windows XP w przeciwnym razie jest to zbędne.

Może masz nieszczęśliwy zbieg okoliczności więc wykonaj: instalację programu “Aida 32” wersja 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką “Disk benchmark” naciśnij “Save” i zamieść . Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu. Nie ruszaj myszką (w czasie testu), nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Naciśnij “Save” aby zapisać wyniki, (screen-y) i zamieść na forum np. przy pomocy strony http://www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.

66d3905530ae2356.jpg

3f96ff18067bb404.jpg

Przypominam, że jest to notebook… HDD tutaj to 160GB 7200 RPM.

Witaj

Twój dysk w laptopie jest w dobrej kondycji i formie.

Przypuszczam, że zabrałeś się za optymalizację pamięci wirtualnej czyli pliku wymiany. Przywróć poprzednie ustawienia a problem ustąpi z długim ładowaniem systemu.

Do palmtopów i innych urządzeń przenośnych (tabletów) nie powinno się stosować sztuczek i kruczek z komputerów stacjonarnych bo nie wszystko gra… niby komputery klasy PC, te same system, a jednak niektóre rzeczy są trochę inaczej robione…

123456 gdyby to było takie proste - nie pisałbym z problemem :slight_smile: formatu także bym oszczędził… zastanawiam się czy to prefetching nie zmienił tego tak bardzo… cokolwiek to jest - dowiem się co to i jak to naprawić :slight_smile: czy mogę jeszcze w jakiś sposób zbadać jakimś programem czzasy, co jest włączane itp itd? zawsze jakaś pomoc…

Ale wy się pocicie, po prostu ustaw kolejność botowania tak jak sugeruje producent twojej płyty głównej, zobaczysz w instrukcji lub Google i będzie okej.

Yorkdaro , nie napisałem słowa “format”, lecz w “formie”. :frowning: Znów piszesz urwanymi zdaniami i chyba tak czytasz. Prawda jest taka, że nie wiem, jakich optymalizacji dokonałeś. Opisz, co zmieniłeś. Nie ma zamiaru pisania w ciemno długich wypowiedzi na forum. Ile masz w laptopie pamięci RAM. Optymalizacje zależne są od jej ilości.

Zawartośc folderu “prefetching” sama ulegnie wypełnieiu tylko trzeba uruchamiać często programy. Prefetch to zbiór informacji o często wykorzystywanych plikach ddl przez programy, które są wczytywane do panięci w czasie uruchaminania systemu w celu szybkiego startu programów. Łatwo to można zaoobserwować na przykładzie pakietu biurowego OpenOffice.org.

Wyłącz te programy z autostartu, ponieważ nie są składnikami Windows XP:

Sprawdź rezultaty.

wiem już w czym jest problem ale będzie ciężko rozwiązać…

Problemem okazał się Windows SteadyState, który przy bootowaniu muli kompa niemiłosiernie… chciałem go odinstalować ALE… !!

stosując oszczędzanie dysku przez:

"Usuwanie plików aktualizacyjnych "

“Usuwanie plików instalacyjnych”

"Wyczyszczenie katalogu dllcache "

nie mogę go usunąć (instaluje sie jako aktualizacja - katalog o nazwie “$NtUninstall…” i z tego co widzę przy ponownej instalacji katalogu już nie tworzy)…

widzę, że warto by było odradzić usuwania tych plików bądź chociaż dopisać aby robić to nie bez powodu…