Długie ładowanie folderu "mój komputer"

1.Zainstaluj Proces Lasso i poobserwuj procesy.

2.Jeżeli masz czytnik kart sd- manager urządzeń/urządzenia przenośne/storage device(np.I,J,K,itp), albo start/urządzenia i drukarki/USB Storage -posprawdzaj-(aktualizuj oprogramowanie sterownika)-zobacz czy coś nie wyskoczy.

3.Jeżeli używasz jakiegoś egzotycznego managera plików(np. WiNc,Speed Commander itp) odinstaluj go i zobacz czy pomogło.

4.Jeżeli używasz jakiegoś “pomagiera” do zarządzania urządzeniami USB (np.Safely Remove, lub Zentimo) spróbuj odinstalować.

U mnie przy identycznych symptomach (+ bardzo długie ładowanie zakładki urządzenia i drukarki(6min) na trzech różnych komputerach przyczyną były w pkt 2-4.

Prawdopodobnie nastąpiła tutaj infekcja wirusem Spróbuj przeskanować programem dr.WebCure it oraz użyć narzędzia tdskiller Wtedy zrestartować komputer i skan OTL.

nic nie dało

Dodane 06.01.2012 (Pt) 0:47

wszystko zrobiłem oprucz podkreślonego na czerwono ponieważ jak chcę wrzucić log z otl to jak kliknę skanuj to na dole jest scaning modules i w tym czasie jest brak odpowiedzi i się nie da dalej nic

A znalazł jakieś pliki zainfekowane Dr.Web albo tds killer ? Proszę o log ze skanowania

mam pytanie można dać log z innego programu niż OTL bo mam przy nim brak odpowiedzi i log się nie może zrobić . użyłem jak coś programu HijackThis nie wiem czy dobrze zrobiłem http://wklej.org/id/660599/

Dr.Web wykrył i usunąłem ale nic nie dało a ten avast to nic nie wykrył

Przeskanuj jeszcze raz doctor Web, jeśli nie pomoże poproszę o log combofix, ale to już w ostateczności.

combofix miał wir ale się nie przejmowałem bo na jednej stronie pisało że on ma i nic nie będzie więc wyłączyłem antywirusa i potem jak się robiło to pisało usuwanie pliku c/windows i wyłączony antywirus nawet zareagował fajny program podałeś :expressionless: może jakiś inny?

Hej,

Ogólnie dobrze, tylko dlaczego analizę przeprowadziłeś dość starą wersją HJT 2.0.2? Najnowsza to 2.0.4. W każdym razie w logu nie ma nic niepokojącego.

Warto spróbować też Malwarebytes Anti-Malware.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A mogę poprosić jeszcze o log ze skanu combofix ?