Długie ładowanie folderu "mój komputer"

od nie dawna folder mój komputer długo się ładuje taki sam jest przypadek jak chce coś wypakować winrarem długo się ładuje a do tego jak klikam wypakuj do to czekam z 1 min jak się załaduje to do gdzie mam wypakować

system xp , procek intel i5 3.33 ghz, karta graf. gtx 460 se 1 gb , 4 gb ram dało by rade więcej ale system nie może więcej

Sprzęt całkiem porządny więc raczej dziwi dana sytuacja.

Zerknij jednak w Panel sterowania > Opcje folderów > Widok > odznacz Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki.

Hej,

:arrow: A z jakiego programu antywirusowego korzystasz?

:arrow: Czy w sytuacji, gdy Mój Komputer długo się odpala, nie masz zmontowanych obrazów płyt CD/DVD w napędach wirtualnych?

:arrow: Czy wspomniane archiwa, które uruchamiają się dłuższy czas, zawierają pliki exe? Jak duże są to zwykle archiwa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zerknij jednak w Panel sterowania > Opcje folderów > Widok > odznacz Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki. to co podałeś to znalazłem w Google i odznaczyłem i nic nie dało

A z jakiego programu antywirusowego korzystasz? - avast ale nigdy tak się nie działo

Czy w sytuacji, gdy Mój Komputer długo się odpala, nie masz zmontowanych obrazów płyt CD/DVD w napędach wirtualnych?- nie

Czy wspomniane archiwa, które uruchamiają się dłuższy czas, zawierają pliki exe Jak duże są to zwykle archiwa?- wszystkie pliki co są w winrar nawet te co mają 1 mb

a i zapomniałem wspomnieć ze nie raz po nocy szczególnie pulpit też długo się ładuje robiłem defragmentacje dysków ale przy dysku c czyli tam gdzie Windows nie dało się zrobić kazał mi przeskanować komputer komendą CHKDSK

Dodane 30.12.2011 (Pt) 22:47

a i skanowałem komputer i wirusów też nie ma

No ale jednak coś musiało się zmienić, że tak obecnie wygląda sytuacja. Jeśli nie doinstalowywałeś jakiegoś oprogramowania to przyczyna mimo wszystko może leżeć w sprzęcie.

Nie wiem na jakieś licencji korzystasz z Avasta ale jeśli na Free to zmień sobie tego antywirusa (tak pomijając kwestię owego problemu) Są programy dużo bardziej wydajne, bezproblemowe i mniej obciążające system.

No a jeśli dojdzie już do zmiany to po usunięciu Avasta przetestuj czy nadal problem się pojawia.

korzystam z free no a jaki anty wirus polecasz

Dodane 31.12.2011 (So) 13:15

a i firewall to mam ten systemowy to on jest dobry a jak nie to jaki

Dodane 01.01.2012 (N) 14:06

proszę o odpowiedź

Co kto woli bym powiedział. Do tego wszystko zależy jak wydajny komputer posiadasz. Obecnie programy co by nie pisać lekko dociążają komputer. Więc jeśli posiadasz starszy sprzęt to warto rozejrzeć się za czymś lekkim.

Obserwując zestawienia i test tego typu programów to co roku występują drobne roszady między producentami. Raz jest jeden lepszy a innym razem drugi. Wśród znajomych mam takich którzy w ogóle nie korzystają z żadnych Firewalli ani Antywirusów. Jakoś nigdy nie mieli problemów z wirusami. Co do Antywirusa to skłamałem bo podobno raz na jakiś czas skanują online i to im wystarcza.

Co do Firewalla obecnie korzystam z Comodo. Zastąpił starego wysłużonego Outposta 1.0.1 z którym miałem problem. Dla mnie Firewall ma powiadomić mnie o każdym pliku który chce skorzystać z internetu a ja podejmę decyzję czy może to zrobić czy nie. Do tego zadania Outpost sprawdzał się wyśmienicie i był bardzo leciutki dla systemu.

Na dniach testowałem kilka programów: Online Armor, Outpost Security Suit, Comodo Internet Security (z Antywirusem) oraz samego Comodo Firewall. Ostatecznie pozostał Comodo Firewall.

Prawda jest taka, że praktycznie nigdy nie miałem problemów z wirusami itp rzeczami. Dopiero teraz dowiedziałem się o czymś takim jak Defence+ czy Piaskownica :slight_smile:

Następnym z jakiego bym korzystał to Online Armor. Wszystkie programy oczywiście w wersji Free. Jest ich jeszcze cała masa ale te obecnie wypadają chyba najlepiej.

Co do antywirusa… przez ostatni rok korzystałem z Aviry. Powód… najlepszy program w testach na ten okres i do tego z opcją Free. Obecnie zdecydowałem, że nie będę instalował żadnego. Zobaczymy co z tego wyniknie. Na pewno odradzam Avasta nawet tego Pro (którego o zgrozo mam w pracy) już raz pokazał co potrafi uziemiając na pół dnia całe biuro.

Hej,

A przy pomocy czego skanowałeś system? Spróbuj programu Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt!.

Najnowszy Service Pack 3 zainstalowany?

Wykonałeś?

Popularna, powtarzana przez wielu, ale i dość historyczna oraz niesłuszna opinia. Wystarczy spojrzeć do testu, który wykonywała redakcja dobrych programów.

Przecież podał w pierwszym napisanym poście w tym temacie - trudno procesory i5 zaliczyć do starszego sprzętu. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Możesz jak najbardziej mieć odmienne zdanie. Ja na własnej skórze przekonałem się jaki ten program jest do D. Tak była to starsza wersja (nie pamiętam ale min. 2 lata temu) na prywatnym kompie. Komilacja Free. Uziemił mi część plików w których nic nie było.

No i super mega przykład jak uziemił całe biura na 1/2 dnia w firmie gdzie pracuje bo po aktualizacji zaczął widzieć problem w exe podstawowego programu na którym pracujemy. Poprzednia wersja 4.8 Pro jak dobrze pamiętam. Tak więc sorry i bez urazy ale dziękuję za takiego antywirusa.

Nie zmienia to jednak faktu, że nadal mamy go w firmie bo w odróżnieniu od innych jest tani a to zawsze wygrywa.

Tak więc… TAK będę powielał tą opinię. Czy tutaj czy gdzieś indziej pisałem że z roku na rok firmy się poprawiają i raz się jest w środku stawi a raz na szczycie tak więc Avast obecnie może być nawet jednym z lepszych. Tak czy inaczej jednym z. Dlatego polecam inne te dobre programy z którymi nie doświadczyłem problemów.

Mój błąd… nie cofnąłem się do pierwszego posta. Tak czy inaczej pomimo wydajnego kompa każdy może mieć różne upodobania co do zużycia zasobów systemowych przez programy działające w tle.

A przy pomocy czego skanowałeś system? Spróbuj programu Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt! -awastem

Najnowszy Service Pack 3 zainstalowany? tak

Wykonałeś? tak

dzięki za opinie i podanie antywirusa

kurde problem nie do rozwiązania chyba jednym wyjściem będzie format

@papierek Powiem ci że twój przykład nic nie warty ponieważ w antywirusie jest coś takiego jak pliki ignorowane więc nie rozumiem problemu :?: :o :?: I jeszcze jedno. Jeśli się wypowiadasz o jakimś programie to nie rób na podstawie starszych wersji. :slight_smile:

@takiktoś

No to powiedz mi jak można wypowiadać się na temat programu którego się nie zna? Jeśli potrafisz to gratuluje. Ja wypowiadam się o czymś co przetestowałem i wiem jak działa. W tym przypadku są to starsze wersje owego programu. Jesteś jakimś zapartym zwolennikiem Avasta czy co? :stuck_out_tongue:

Jak pisałem wcześniej. W pracy Avast pozostał i obecnie jako najnowsza wersja działa sobie w tle i nie robi głupot. Dwa, również pisałem, że co roku praktycznie wszystko się zmienia. Tak więc obecnie Avast może być najwydajniejszym i najlepszym programem. Do tego wszystkiego należy pamiętać, że każdy ma wolną rękę i może instalować co mu się podoba. Opinie masz dla siebie a tutaj forum jest po to aby się nią dzielić.

Mój przykład… podaj coś od siebie z życia wziętego. Ignorowanie plików… łooo to odkryłeś. Co z tego jak Avast usunął sobie ten plik z HDD na dobre. Co niby miałem ignorować.

Wg mnie jeśli coś do pewnego czasu działa dobrze w identycznym otoczeniu a nagle zaczyna działać źle to chyba coś jest nie tak. No ale to moja opinia i nie musisz się z nią wcale zgadzać.

No i na koniec… myślisz, że skąd Avast ma takie opinie w internecie. Prawda taka, że na opinii się jedzie długi okres czasu. Raz dał D… bo wszędzie huczało od informacji, że Avast rozpoznaje problem w plikach w których go nie ma. Jedzie na opinii.

Tak samo Norton Symanteca (tak bardzo znana marka). Bardzo dawno temu był bardzo dobrym programem. Zrobił sobie dobrą opinie. Jakieś 3 lata wstecz (albo nawet ciut więcej) był jednym z gorszych a to w zasadzie tylko dlatego że niesamowicie się spasł i zjadał niesamowite zasoby systemowe. Teraz ponownie powrócił do gry jako jeden z wydajniejszych programów. Tak więc jeszcze raz potwierdza się to co pisałem, że wszystko się zmienia. Tak więc nie ma co się obruszać, że ktoś ma odmienne zdanie od drugiej osoby.

Polecaj programy z których sam korzystasz i jesteś zadowolony.

No… to było tego OT a teraz wracając do tematu.

Odpal może jeszcze coś takiego jak http://technet.microsoft.com/en-us/sysi … s/bb896653 i zobacz czy któryś z procesów nie zjada Ci za dużo zasobów systemowych przy tych operacjach które wykonujesz.

No i ostatnia rzecz sprawdź czy jak odłączysz kabel z netem, ewentualnie wifi to nadal masz takie problemy.

Hej,

Podałem Ci wspomniane programy, byś nimi sprawdził komputer. Szczególnie ten drugi jest przydatny, bo można uruchomić go w trybie awaryjnym systemu Windows - nie pojawiają się więc problemy związane z brakiem dostępu do jakiś plików, na przykład zarażonych.

No tak, ale tutaj generalizujesz - pomiędzy wersją 4, a 6 jest ogromny przeskok. A już na początku zauważasz, że jak masz Avasta, to zmieniaj. Nie jestem zagorzałym zwolennikiem tego rozwiązania antywirusowego - sporo innych antywirusów do tej pory używałem, między innymi Norton Internet Security 2010 czy Norton 360 5.0 - choć obecnie używam akurat Avasta. :slight_smile:

Niestety problem False positive dotyczy większej ilości pakietów zabezpieczających, nie tylko Avasta.

Prawie dobrze, ale przesunął bym to jeszcze nieco wstecz - już te wydania sprzed 3 lat były lekkie i przyjemne. Wydania w latach 2002 - 2004 były prawdziwą mordęgą. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus

Nie… za bardzo dosadnie odebrane. Z mojej strony to luźna propozycja. Nie będę przecież nikogo do niczego zmuszał bo nie taki mam cel :slight_smile:

4.8 a 6 - jak napisałem duża różnica i jak do tej pory jest ok. Oby tak dalej.

To już tak dawno temu było… wow. Co mordęga było to fakt… masakra

Tak czy inaczej widzę, że mięliśmy w użytkowaniu praktycznie te same programy.

Moją propozycją jest odinstalowanie winrar-a, oraz avasta, uruchomić komputer ponownie przeskanować go ccleanerem dostępnym http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html wrzuć log OTL, następnie sprawdź czy nie masz zainstalowanych innych antywirusów, bądź programów podobnie działających. I jak już sprawdzisz zainstaluj winrar-a jeszcze raz.

nic nie dało

Dodane 03.01.2012 (Wt) 16:05

a gdzie znajdę ten log

Hej,

A skanowałeś komputer programami, które podałem?

Informację co i jak zrobić, znajdziesz tutaj. Jak wkleić loga - informacja tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

nic nie dało

A gdzie znajdę log OTL? #-o Jak możesz to wrzuć sposobem już opisanym przez "Dimatheus "

przy OTL był brak odpowiedzi za każdym razem więc zrobiłem programem HijackThis nie wiem czy dobrze zrobiłem http://wklej.org/id/660599/

Dodane 04.01.2012 (Śr) 15:19

był 1 wir usunąłem i nic nie dało