Dlugie ladowanie po kliknieciu w login [XP SP3]

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam taki problem i chyba to jest przypadlosc wszystkich Wind z XP SP3 ale chcialem sie upewnic bo moze sie myle.

-System laduje mi sie dosc szybko ok 4 do 5 max paskow ladowania systemu

-I teraz jak klikne w login to zanim pojawi sie pulpit to trwa to z ponad 10 sekund a dysk nic nie robi, gdy juz zacznie to pulpit wraz z zasobnikiem laduja sie w ok 5 do 10 sekund maksymalnie

Co moze byc powodem takiej bezczynnosci?

Da sie wylaczyc klikanie w login nawet jesli niemam hasla?

Powyłączać niepotrzebne programy (Start->Uruchom…->msconfig->OK->Uruchamianie)

niemam niepotrzebnych programow jesli oto chodzi, jestem dosyc doswiadczonym informatykiem samoukiem ale tego problemu nie rozumiem akurat

Lub wykonać optymalizację.

viewtopic.php?f=7&t=76580

Zdefragmentuj dysk i rejestr. Do rejestru użyj - ntregopt

http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/

  1. Wylaczylem z autostartu i jest to samo , jak juz mowilem niemam zbednych aplikacji i ciagle od wielu lat uzywam tych samych. Na windowsie z SP2 niema tego problemu.

W SP3 dochodzi takie cos jak wlasnie ekran logowania mimo ze niema hasla to i tak sie on pokazuje.

  1. Jak poczekam z 30 sekund nie klikajac w uzytkownika, i minie “ten moment” bezczynnosci, nastepnie klikne w login to mam zaladowany pulpit w 5 sekund

  2. Optymalizacje wykonywalem po instalacji systemu

  3. Dysk jest zdefragmentowany Q&Q Defragiem

PS: A jak zrobic zeby ladowal sie domyslny uzytkownik? bez klikania

W Kontach użytkowników kliknij Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników, następnie odznacz Użyj ekranu powitalnego. W Opcjach folderów w zakładce Widok odznacz Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki. Żeby przyspieszyć uruchamianie systemu zobacz

viewtopic.php?f=7&t=248220&p=1637560&hilit=+numproc#p1637560

Dysk zdefragmentowany. A rejestr?

Jest to wina instalacji Microsoft .NET Framework 1.1. U mnie też trzeba było klikać. Aby to zlikwidować poczytaj: http://support.microsoft.com/kb/315231/pl

Defragmentacja rejestru nic nie zmienia w dalszym ciagu problem wystepuje, kiedys mialem cos podobnego ale na ladowaniu XP jak te paski leca to chyba z 20 bylo bo polowe nic komp nie robil ale to bylo na stacjonarnym i tez po instalacji SP jakiegos.

Dodam ze jesli dysk i rejestr byly by pofragmentowane to by sie poprostu dluzej odpalalo a nie jak tutaj wcale nic sie nie robilo przez dobre 20 sek :slight_smile:

dobra oblukam dzieki

///

Ok logowanie zrobione wystarczylo dodac wpis

Natomiast teraz na napisie “Zapraszamy” system nic nie robi przez 20sek czyli problem wystepuje nadal. Pozostaje pytanie co jest powodem bezczynnosci

Może użyj narzędzie “pagedefrag”.

raczej bym nie zwracal uwagi na fragmentacje, uruchamiane programy itp a skupil sie na uslugach windows lub samym systemie.

Osobiscie w tym widze problem moze jakis update itp ?

nie uzywam pamieci wirtualnej, nie jest mi ona do niczego potrzebna :slight_smile:

Jak uważasz, ale to może być przyczyna. Nie wiem, bo jeszcze nie wyłączałem. Możesz sprawdzić.

nigdy nie uzywam pamieci wirtualnej i to tez nie w tym problem :frowning:

sam niewiem co oni zrabali w M$

Może po prostu komp zbyt długo nie był formatowany :slight_smile: To taka przypadłość: co pewien czas trzeba takie “cuś” zrobić i choćbyś nie wiem co robił, nic nie pomoże…

jesli niecale 2tyg to duzo :slight_smile: