Dlugie ladowanie po kliknieciu w login [XP SP3]

(kamil004) #1

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam taki problem i chyba to jest przypadlosc wszystkich Wind z XP SP3 ale chcialem sie upewnic bo moze sie myle.

-System laduje mi sie dosc szybko ok 4 do 5 max paskow ladowania systemu

-I teraz jak klikne w login to zanim pojawi sie pulpit to trwa to z ponad 10 sekund a dysk nic nie robi, gdy juz zacznie to pulpit wraz z zasobnikiem laduja sie w ok 5 do 10 sekund maksymalnie

Co moze byc powodem takiej bezczynnosci?

Da sie wylaczyc klikanie w login nawet jesli niemam hasla?

(Olixxx94) #2

Powyłączać niepotrzebne programy (Start->Uruchom...->msconfig->OK->Uruchamianie)

(kamil004) #3

niemam niepotrzebnych programow jesli oto chodzi, jestem dosyc doswiadczonym informatykiem samoukiem ale tego problemu nie rozumiem akurat

(Henio Mazurek) #4

Lub wykonać optymalizację.

viewtopic.php?f=7&t=76580

Zdefragmentuj dysk i rejestr. Do rejestru użyj - ntregopt

http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/

(kamil004) #5
  1. Wylaczylem z autostartu i jest to samo , jak juz mowilem niemam zbednych aplikacji i ciagle od wielu lat uzywam tych samych. Na windowsie z SP2 niema tego problemu.

W SP3 dochodzi takie cos jak wlasnie ekran logowania mimo ze niema hasla to i tak sie on pokazuje.

1. Jak poczekam z 30 sekund nie klikajac w uzytkownika, i minie "ten moment" bezczynnosci, nastepnie klikne w login to mam zaladowany pulpit w 5 sekund

2. Optymalizacje wykonywalem po instalacji systemu

3. Dysk jest zdefragmentowany Q&Q Defragiem

PS: A jak zrobic zeby ladowal sie domyslny uzytkownik? bez klikania

(Henio Mazurek) #6

W Kontach użytkowników kliknij Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników, następnie odznacz Użyj ekranu powitalnego. W Opcjach folderów w zakładce Widok odznacz Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki. Żeby przyspieszyć uruchamianie systemu zobacz

viewtopic.php?f=7&t=248220&p=1637560&hilit=+numproc#p1637560

Dysk zdefragmentowany. A rejestr?

(Grzesiu139) #7

Jest to wina instalacji Microsoft .NET Framework 1.1. U mnie też trzeba było klikać. Aby to zlikwidować poczytaj: http://support.microsoft.com/kb/315231/pl

(kamil004) #8

Defragmentacja rejestru nic nie zmienia w dalszym ciagu problem wystepuje, kiedys mialem cos podobnego ale na ladowaniu XP jak te paski leca to chyba z 20 bylo bo polowe nic komp nie robil ale to bylo na stacjonarnym i tez po instalacji SP jakiegos.

Dodam ze jesli dysk i rejestr byly by pofragmentowane to by sie poprostu dluzej odpalalo a nie jak tutaj wcale nic sie nie robilo przez dobre 20 sek :slight_smile:

dobra oblukam dzieki

///

Ok logowanie zrobione wystarczylo dodac wpis

Natomiast teraz na napisie "Zapraszamy" system nic nie robi przez 20sek czyli problem wystepuje nadal. Pozostaje pytanie co jest powodem bezczynnosci

(Grzesiu139) #9

Może użyj narzędzie "pagedefrag".

(kamil004) #10

raczej bym nie zwracal uwagi na fragmentacje, uruchamiane programy itp a skupil sie na uslugach windows lub samym systemie.

Osobiscie w tym widze problem moze jakis update itp ?

nie uzywam pamieci wirtualnej, nie jest mi ona do niczego potrzebna :slight_smile:

(Henio Mazurek) #11

Jak uważasz, ale to może być przyczyna. Nie wiem, bo jeszcze nie wyłączałem. Możesz sprawdzić.

(kamil004) #12

nigdy nie uzywam pamieci wirtualnej i to tez nie w tym problem :frowning:

sam niewiem co oni zrabali w M$

(Grzesiu139) #13

Może po prostu komp zbyt długo nie był formatowany :slight_smile: To taka przypadłość: co pewien czas trzeba takie "cuś" zrobić i choćbyś nie wiem co robił, nic nie pomoże...

(kamil004) #14

jesli niecale 2tyg to duzo :slight_smile: