Długie ładowanie programów, przycinanie


(Marcindominiczak) #1

Witam, Posiadam Windows 8, sam komputer włącza się dosyć szybko, i system chodzi w miarę sprawnie. Problem pojawia się przy obsłudze programów, gier. Długie włączanie się, przycinanie. Laptopa mam od 10 miesięcy i wcześniej nie miałem takiego problemu. Od jakiegoś czasu doskwiera mi to bardzo.

Nie wiem czy jest to wina oprogramowania, czy też sprzetu. Jeśli oprogramowanie mam nadzieję że pomożecie mi tutaj, jeśli sprzęt, oddam laptopa na gwarancję.

Zauważyłem też że przy przycinaniu, użycie dysku w menadżerze zadań wynosi 100%.

Proszę o pomoc.

Log z OTL: http://www.wklej.org/id/1142732/

EXTRAS : http://www.wklej.org/id/1142734/


(IPSEN) #2

Użyj -http://general-changelog-team.fr/en/downloads/finish/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner-scan potem clean,System i rejestr przeczysc cclenerem.Przeskanuj system -http://www.malwarebytes.org/- odznacz wersję PRO , oraz-http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl


(Marcindominiczak) #3

Zrobiłem co napisałeś, coś tam znalazłem i usunąłem, jednak mój problem nie zniknął… Komputer dalej zamula.


(IPSEN) #4

Kliknij dwukrotnie ikonę Moj komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić ( systemowy)

Kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Narzędzia.

W obszarze Sprawdzanie błędów, zaznacz wszystko i kliknij przycisk Sprawdź. Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż całe okno z programu.

Dodane 6 października 2013, o 10:10

Przeczyść system i rejestr -http://www.piriform.com/ccleaner/download/standard oraz defragmentacja-http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/download/- z opcją optymalizacji


(Marcindominiczak) #5

Znowu zrobiłem to co napisałeś, poprawy znowu nie ma. Jakieś pomysły ?

Scr z CrystalDiskInfo: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … f2756.html

Ostatnia wartość której nie widać na zdjęciu to:E1 Ilość cykli obciążenia : 99 / 99 / 0 / 18148


(IPSEN) #6

Jeśli chodzi o dysk , to ja bym się czepił parametru-C8-częstość błędów zapisu. Atrybut ten wskazuje na łączną ilość błędów zapisu podczas zapisywania sektora. Im wyższa wartość RAW, tym gorszy stan powierzchni dysku lub mechanicznego podsystemu.Monitoruj tę wartość jeżeli będzie się zwiększać to reklamuj sprzęt.Parametr- BF -atrybut ten informuje o błędach pracy dysku w wyniku drastycznego przeciążenia (np. Upadek)-czy sprzęt Ci upadł?


(Marcindominiczak) #7

Tak, raz upadł mi laptop z łóżka (ok 30-40 cm) na ziemie, jednak było to już jakiś czas temu(3-4 miesiące temu) i bezpośrednio po tym zdarzeniu nie odczułem różnicy.

Wartośc C8 już wzrosła z 13306 do 13315, a minęła godzina. Powiedz mi tylko, czy te 13 tysięcy to jest dużo, mało, czy w ogole nie powinno być błędów, bo nie mam do czego porównać, czy jest jakaś norma.


(IPSEN) #8

Najlepiej jak wartość wynosi 0 , ja bym na Twoim miejscu zgrał ważne dane,i jeśli jest coraz gorzej, to oddał do servisu