Długie ładowanie pulpitu

Witam. Już od pewnego czasu dość długo ładuje mi się pulpit po włączeniu komputera. Sam windows włącza się szybko. Pojawia się pasek na dole a pulpit jest czarny. Dopiero po chwili pojawia się tapeta i ikony i słuchać w tle muzykę włączenia laptopa.

Myślę, że mógłbym wyłączyć zbędne procesy i usługi. Co mogę bezpiecznie z tych poniżej na zdjęciach wyłączyć?

http://imageshack.us/gal.php?id=r52lks7fz9zb09bVz6OX0OmS39PSog

Skanowałem system antimalwerem i szybki skan avastem nic nie wykrył. Raczej to nie problem z wirusami bo staram się uważać. Postaram się zrobić w niedługim czasie defragmentacje dysku.

a nie masz jakiś wielkich plików na nim zapisanych ?

Nie. Tylko skróty.

Większość procesów, które uruchamiają Ci się wraz ze startem systemu są do całkowitego wyłączenia. Są to zwykłe programy niezwiązane z systemem. Wątpię, żebyś z któregokolwiek z nich korzystał lub potrzebował, żeby się uruchamiały wraz ze startem systemu.

Z pierwszych dwóch zdjęć wyłączył bym wszystkie programy. Z trzeciego zdjęcia wyłączył bym:

  1. Google Update

  2. ATK Media

  3. I-Control User

  4. Sun Java update.

  5. igfxtray.exe

  6. psiservice

  7. …np2uvc.exe - nie widzę dokładnie nazwy ale to jest chyba od twojej kamerki proces.

  8. rthdvbg.exe

  9. rthdcpl.exe

  10. hkcmd.exe

Ok. Jeśli tylko mogę zapytać, jak wtedy będzie wyglądał proces google update i javy? Po prostu np. przeglądarka Chrome mi się zaktualizuje po jej włączeniu tak?

btw. Mogę w cclenaer na wszelki wypadek ustawić opcję wyłączenia wpisu a nie całkowitego usuwania? Tak, żeby na wszelki wypadek przywrócić.

Ja mam Javę Update zawszę wyłączoną ponieważ gdy tylko skorzystam z czegoś, co korzysta z Javy, to pojawia mi się zapytanie o aktualizację Javy i wtedy ją aktualizuję. Co do Google Update, to nie ma on nic wspólnego z Chrome. Chrome ma własny system aktualizacji niezależny od Google update. Ja mam zawsze Google Update wyłączony, a przeglądarka Chrome stale jest na bieżąco automatycznie aktualizowana - więc z mojego doświadczenia wynika, że jest to coś odrębnego.

Możesz, nie ma problemu, i tu i tu skutek będzie taki sam, czyli program już nie wstanie wraz ze startem systemu.

Dzięki wielkie. Jest zauważalnie szybciej. Temat wyczerpany.

ATK zostaw, to jest proces od klawiszy funkcyjnych laptopa