Dlugie ładowanie sie systemu Vista

W XP na takie coś pomagał Bootvis. Jeżeli na Vistę nie ma czegoś takiego to pozostaje reinstalacja. Ja właściwie nigdy się nie dowiedziałem czemu ten pasek tak się sam z siebie zaczynał przewijać, bo komputer wtedy nic nie wczytuje. Taki urok Windowsów:)

kurde…a powiedz jaki masz wynik dla pamięci i dysku w indeksie wydajności.zobacz też tu:w oknie indeksu>narzędzia zaawansowane czy nie masz tam wykrzyknika i co można ewentualnie zrobić,w tym samym oknie wygeneruj raport o kondycji systemu może tam będzie jakieś info,spróbuj też w harmonogramie zadań>microsoft>windows> system restore -po prawej właściwości>wyzwalacz>przy uruchamianiu systemu>edytuj i ustaw np przy bezczynności .<-nie będzie robiło kopii zapasowych przy uruchamianiu

Oczywiscie, że daje - system uruchamia się mniej wiecej 10 - 15 sekund szybciej

Clank , o trzeba to przetestować :yes: ,choć u mnie to restart może raz na tydzień,hehe

wynik w indeksie wydajności dla dysku i pamięci jest następujący: pamięć - 4,9, dysk - 5,6 i nie mam tam żadnego wykrzyknika

wygenerowałem raport wydajności lecz system mnie informuje że wszystko jest jak najbardziej ok… wykonałem tą wskazówkę z harmonogramem zadań lecz to nic nie pomogło, w dalszym ciągu system uruchamia się tak jak sie uruchamiał… ;(

Witam,

podpisuje się pod tematem… zainstalowałem Viste… już po raz drugi… (poprzednio jakieś 2-3 m-ce temu). Jednak czasu startu sytemu pozostawia wiele do życzenia, o ile u kolegi jest to 27 “kresek” to u mnie wynosi bagatela 56! Sprzęt: AMD 4000+, ATI 2600 XT, 2GB Ram etc…

Dziwi mnie fakt, że parę miesięcy temu wszystko było ok! Komp startował na Viscie w MOMENT. A teraz ZONK.

Wydaje mi się, że problem może leżeć po stronie sterowników ATI, które dzisiaj pobrałem (NOWE) ale nie jestem pewien… jak można to sprawdzić ?? Chipset również mam ATI i równieżnowe sterowniki p[obrane dzisiaj (z czerwca)… Nic innego mi nie przychodzi do głowy…

Aha i jeszcze jedno… jedyna rzecz jaka się zmieniła to dysk… Obecnie startuje z Raptora…

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 17:52 został dopisany post przez pexerius

Problem Rozwiązany!!

Wystarczyło przestawić w BIOS’e z Legacy na NATIVE w opcjach dysków twardych :slight_smile: System startuje raz dwa :slight_smile:

Spróbuj w msconfig wyłączyć np. rejestr zdalny (znajduje się w usługach), do tego CCleaner i Revo. Wyłącz też Aero (przynajmniej na razie), ściągnij Vista Sunrise configurator i tam też pooptymalizuj opcje.

Patrz Wyżej:

Problem Rozwiązany!!


Wystarczyło przestawić w BIOS'e z Legacy na NATIVE w opcjach dysków twardych :) System startuje raz dwa :)

a czy mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób doszedłeś do tej opcji ponieważ przeszedłem cały BIOS i niestety nie mogę odnaleźć u siebie tej funkcji…

U mnie problemem (tak domniemam) jest to, że dysk systemowy to Raptor - SATA I! A drugi dysk to Samsung SATA II (NCQ) i prawdopodobnie (nie wiem dlaczego) system podczas startu próbuje coś z tym fantem zrobić… wykryć… ustawić… nie wiem… W każdym bądź razie ustawiając dyski w tryb natywny wymusiłem, żeby system widział je jako ATA a nie SATA! Oczywiście dyski działają tak samo, nie wpływa to na szybkość etc… Jednak ciężko mi to wytłumaczyć! Mało tego…! Tu UWAGA: odpinając samsunga Vista chodzi normalnie w LEGACY jak i NATIVE… :] Czyli tak czy siak coś jest powalone :]

Nie wiem ile masz dysków twardych i czy masz SATA czy IDE… W każdym bądź razie jeżeli masz dysk IDE to wyłącz wsparcie dla SATA, jeżeli masz SATA to ustaw go w tryb NATIVE… Jeżeli masz dysk z NCQ to opcja AHCI…

Dobrze pisze ?