Dlugie ładowanie sie systemu Vista

Witam! mam problem a mianowicie od wczoraj korzystam z systemu Windows Vista i chciałbym jakoś przyspieszyć jego ładowanie, ponieważ pasek podczas ładowania przelatuje aż 27 razy a wcześniej przelatywał tylko 7 czy 8 razy. Próbowałem go w jakiś sposób zoptymalizować poprzez czyszczenie pliku wymiany, defragmentację dysku, rejestru, czyszczenie dysku oraz rejestru ze zbędnych śmieci lecz nic to nie pomogło, próbowałem nawet wyłączyć zbędne usługi lecz to też niestety nie poskutkowało.

System to Vista Ultimate x64

Proszę o pomoc

Dziękuje i pozdrawiam

Spróbuj tak:

uruchom>wpisz msconfig - enter>rozruch>opcje zaawansowane>zaznacz Liczba procesorów i ustaw ile masz

zrobiłem tak już wcześniej lecz to niestety nic nie pomogło… coś czuje że chyba czeka mnie zmiana sprzętu na lepszy :frowning:

no coś ty sprzęt masz dobry,popatrz na mój,a vista odpala ok 1 minuty,masz zainstalowany service pack?u mnie po instalacji system dostał strasznego kopa po całości.

SP1 instalowałem zaraz po instalacji systemu

U mnie się moment ładuje chyba około 25-30sek a system jest już skaleczony :roll: pasek leci chyba 4 razy a ekran zapraszamy czasami się nawet nie pokazuje także burza!

Ja mam jakiegoś pecha z tym systemem. U innych ładuje sie po 20 sek a u mnie pasek przelatuje ponad 27 razy i nawet nie wiem jaka jest tego przyczyna… już robiłem kilka razy reinstalację i zawsze jest tak samo…

piszesz że wcześniej odpalał szybciej,to znaczy od kiedy ładuje się wolniej,jakaś instalacja,update sterów,w autostarcie co słychać?

no owszem wcześniej odpalał sie szybciej pasek przelatywał jakieś 7-8 razy system ładuje się wolniej od dzisiaj zauważyłem to jak włączyłem pierwszy raz komputer a w autostarcie mam tylko 10 pozycji:

Windows Sidebar

Nokia PC Suite

Skype

uTorrent

AQQ

Messenger

eMule

Kaspersky IS 2009

i Windows Defender

Tajfo , to taka moja opinia ale coś mi się nie chcę wierzyć aby u kogokolwiek vista uruchamiała się 25 sec,od “wężyka” do pulpitu może owszem,ale do pełnego uruchomienia,tzn kiedy można wykonywać już operacje i nie przywiesić systemu to na pewno trwa to dłużej

Franki , hmmm,taka rada to nie rada ale może przy obserwuj czy to było “chwilowe” czy za każdym razem system długo się ładuje.

W dniu 11.07.2008 , o godzinie 11:57 został dopisany post przez Łukash

ja bym wywalił z autostartu to

Windows Sidebar

Nokia PC Suite

Skype

uTorrent

AQQ

Messenger

eMule

ok poobserwuje i ewentualnie dam znać jeśli w dalszym ciągu będzie ten stan sie utrzymywać

Franki , dokładnie poobserwuj i rozważ wywalenie tych programów z autostaru bo nie potrzebnie mogą zamulać start,a odpalają się raz dwa.

w takim razie zrobię test przy wyłączonych programach z autostartu i zobaczę jak to będzie wyglądać…

Jeśli masz na kopmputerze tylko jeden system operacyjny zainstalowany:

msconfig>rozruch>Limit czasu> i ustaw np na 3 sekundy. :slight_smile: Znacznie przyspiesza uruchamianie

Właśnie zrobiłem ten test lecz w dalszym ciągu uruchamia sie tak samo czyli żadnej różnicy :frowning:

mam jeszcze Windows XP na drugiej partycji czy to tez może mieć jakiś wpływ na szybkość uruchamiania systemu??

Clank , to jest czas wyświetlania listy systemów-które możesz uruchomić,przy jednym systemie lista się nie wyświetla…faktycznie to coś daje?

Spróbuj tego:

  1. Najpierw uruchom edytor rejestru: Start > Uruchom > regedit

  2. Przejdź aż do: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

  3. Kliknij prawym przyciskiem na wartość EnablePrefetcher

  4. Zmień jego nazwę na EnableSuperfetch i zatwierdź

  5. Następnie otwórz zmieniona wartość i w pole Dane wartości wpisz 1, a system zmień na Dziesiętny

  6. Zamknij edytor rejestru i uruchom ponownie system.

Daj znać czy pomogło, u mnie trochę przyspieszyło.

niestety nie pomogło w dalszym ciągu uruchamia się tak samo… :frowning: czy pamięć ram innej firmy może tez mieć wpływ na szybkość uruchamiania sie systemu?? bo mam 3 gb firmy kingston i 1 gb firmy goodram wszystkie o szybkośći 667 mhz

Franki , no może spróbuj,i wyjmij tą goodrama…

wyjąłem tą kość goodrama lecz to nic nie pomogło proszę o pomoc… już nie mam siły do tego uruchamiania :frowning: