Długie ładowanie sony xperia e4g


(Pa Bak67) #1

Witam,

Problem dotyczy długiego ładowanie baterii w smartfonie sony xperia e4g.Całkowite naładowanie zajmuje mu ok 4 godziny.Czy to jest normalna sytuacja w tym smartfonie ? Ładowarka ma 850mA a na allegro widziałem takie co miały 1.5 A. Proszę o pomoc najlepiej jak wypowiedziały się inne osoby czy u nich też taki problem występuje i czy parametry ładowarki mają takie same 


#2

Od kiedy masz telefon? Ładowarka oryginalna? Bateria jaką ma pojemność? Przykładowo na moim LG, bateria ma 2450 MAh i ładowanie zajmuje mu dwie, góra trzy godziny od samego początku. 


(Kitas5) #3

W E4g jest bateria 2300 mAh. Ładowarkę sieciową to i 2 A kupisz, tylko pytanie czy producent nie dał ograniczenia mocy która będzie ładowany telefon wtedy moc ładowarki nic nie zmieni.


(MacGregor) #4

Podziel wydajność ładowarki przez pojemność baterii. Wynik to szacunkowy czas ładowania baterii w godzinach. Jeśli faktyczny czas jest dużo wyższy niż ten z wyniku działania oznacza że bateria albo ładowarka jest uszkodzona. Żeby to sprawdzić możesz wykonać test na innej ładowarce lub przetestować ładowarkę na innym telefonie aby wykluczyć wadę danego sprzętu.