Długie ładowanie systemu i restart

Witajcie!

Mam ogromny problem z komputerem. Sytuacja wygląda tak, że po włączeniu komputera i pokazaniu się wszystkich rzeczy, które wyświetla BIOS, pokazuje się biały pasek ładowania, który ciągnie się przez całą długość monitora. Po dość długim czasie (nawet do 30 minut) pasek znika. Nie pojawia się żadne logo Windows, nie ma niebieskiego paska pod logiem. Po tym nie pojawia się nic na monitorze. Za jakiś czas komputer sam się restartuje i tak trwa cały czas. Poszperałem w Googlach i próbowałem podmienić kilka plików w Konsoli Odzyskiwania, ale to nic nie pomogło. Komputer był świeżo po formacie. Dokładnie 22 kwietnia był stawiany system. Wtedy też pojawiał się ten problem. Nie chcę po raz kolejny formatować dysku tylko po to aby za kilka tygodni robić to samo.

Komputer jest dość stary. Już będzie mieć 8 lat. Jego bebechy to: płyta główna MSI K7N2 delta2, procesor AMD Athlon 2600+ 1,91 GHz (nie podkręcany), karta graficzna GeForce FX5700, dysk Seagate 80GB, dysk Seagate 160GB (ten dysk ma tylko 2,5 roku), 2 GB RAM w 3 kościach 1GB+512MB+512MB. System Windows XP Professional SP3.

przy uruchamianiu przytrzymaj klawisz F8 i wybierz Ostatnio znana dobra konfiguracja,

jak to nic nie da uruchom w trybie awaryjnym i przywróć system do jakiegoś wcześniejszego punktu

Próbowałem Ostatniej konfiguracji i dzieje się to samo. Do trybu awaryjnego też nie wchodzi.

format to zawsze ostateczność no ale jeśli system nie wstaje to w Twoim wypadku jednak bym go wykonał, sprawdził czy na innych partycjach żaden syf się nie zalęgnął, trojan etc

to że teraz nie uruchamia się system nie jest równoznaczne z tym że tak będziesz miał co dwa tygodnie

rzuć okiem na to w jakiej kolejności masz ustawione bootowanie w BIOSie może płytę jakąś masz w napędzie i chce z niej się uruchomić ewentualnie dyskietka ? :slight_smile:

W BIOSie ustawiłem na pierwszym miejscu dysk twardy z systemem, na drugim i trzecim wyłączone bootowanie.

Moim zdanien powinieneś jeszcze spróbować tego: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html ponieważ, jeśli się nie uda, i tak jesteś skazany na reinstalację, a nawet na: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html bo wygląda to na usterkę twardego dysku, przynajmniej wstępnie.

No dobra. Instalacja nakładkowa pomogła. System wstał. Tylko jest strasznie ociężały. Jak chcę coś zrobić to muszę długo poczekać aż system to przemyśli. Robiłem czyszczenie CCleanerem. Rejestr też przeczyściłem, ale to nie dało efektu. Co mogę zrobić?

Poza CCleanerem innych narzędzi na razie nie stosuj! Natomiast pobierz i zainstaluj: http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html następnie zdefragmentuj opcją “szybko” partycję C, po zakończeniu z Menu opcję Ustawienia > Defragmentacja Boot Time > wybierz Raz i zgódź się na restart komputera. Po restarcie ponownie wybierz Defragmentacja, ale… wolna! Czyli naciśnij główny przycisk. Potrwa to dość długo. Znowu restart i poćwicz z komputerem chociaż kilka dni tak, aby ustawił się samoczynnie tzw. prefetching.

Nie wiem ile masz pamięci fizycznej zamontowanej, w każdym razie warto wejść w ustawienia pliku stronicowania i ustawić plik stronicowania wyłącznie dla partycji C w tej samej wartości górnej i dolnej , np. 1024 MB. Następnie wyżej podane czynności w Defragglerze wykonać jeszcze raz.