Długie ładowanie systemu Win Xp Home Edition

Witam. Mam taki problem z lapkiem Samsung NP-R 519- XA 06 PL .A więc tak na początku tygodnia postawiłem na nowo system. Windows Xp Home Edition 32bit . Wszystko pięknie śmigało - gdy system się ładował to te niebieskie fasolki co latają na dole -przeleciały 6 razy i system był załadowany. A od dziś jest tragedia. Latają chyba z 50 razy , ciemne tło i dopiero napis zapraszamy … Co robić? Zrobiłem test dysku twardego hd tune -żadnych błędów. Skanowanie Nod-m, Gmerem i DrWeb . Żadnych wirusów. Więc jest przyczyną tak wolnego ładowania się sytemu ? 

Sprawdz za pomocą menedżera urządzeń , jakie urządzenia są zainstalowane w komputerze i czy sprzęt działa prawidłowo.Jeśli obok nazwy urządzenia jest widoczna żółta ikona ostrzegawcza,znaki zaptania,wykrzykniki,to może występować problem z urządzeniem,sterownikiem

 

Wszystko jest zainstalowane .Jedyny żólty wykrzyknik to "serial’ w urządzeniach niezgodne z pp.

Ten żółty wykrzyknik należy zlikwidować, zainstalować odpowiednie sterowniki, ewentualnie wyłączyć to urządzenie.

Może NOD oraz inne programy zabezpieczające go “mulą” ?

Start – Panel sterowania – System – Zaawansowane – Wydajność – Ustawienia – Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:

RAM 3Gb-robiony test memtestem . zainstalowany SP3, stery od płyty też zainstalowane. Dziwne ,  że cały tydzień chodził super i nagle jakiś program zaczą  go zamulać? Mi wyglada na to,że coś uszkodziło jakieś sterowniki albo system. Nie wiem nie znam się na tym aż tak dobrze.

Sprawdz Podgląd zdarzeń

Pokaż log z autoruns, dodatkowo Uruchom -Process Explorer- zrób screena z programu  i pokaż na forum

 

Postawiłem system na nowo.Zobaczymy za kilka dni czy coś się zmieni. Narazie pięknie śmiga.