Długie ładowanie systemu Win Xp Home Edition

(rubin714p) #1

Witam. Mam taki problem z lapkiem Samsung NP-R 519- XA 06 PL .A więc tak na początku tygodnia postawiłem na nowo system. Windows Xp Home Edition 32bit . Wszystko pięknie śmigało - gdy system się ładował to te niebieskie fasolki co latają na dole -przeleciały 6 razy i system był załadowany. A od dziś jest tragedia. Latają chyba z 50 razy , ciemne tło i dopiero napis zapraszamy … Co robić? Zrobiłem test dysku twardego hd tune -żadnych błędów. Skanowanie Nod-m, Gmerem i DrWeb . Żadnych wirusów. Więc jest przyczyną tak wolnego ładowania się sytemu ? 

(IPSEN) #2

Sprawdz za pomocą menedżera urządzeń , jakie urządzenia są zainstalowane w komputerze i czy sprzęt działa prawidłowo.Jeśli obok nazwy urządzenia jest widoczna żółta ikona ostrzegawcza,znaki zaptania,wykrzykniki,to może występować problem z urządzeniem,sterownikiem

(rubin714p) #3

Wszystko jest zainstalowane .Jedyny żólty wykrzyknik to "serial’ w urządzeniach niezgodne z pp.

(XMan) #4

Ten żółty wykrzyknik należy zlikwidować, zainstalować odpowiednie sterowniki, ewentualnie wyłączyć to urządzenie.

Może NOD oraz inne programy zabezpieczające go “mulą” ?

Start – Panel sterowania – System – Zaawansowane – Wydajność – Ustawienia – Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:

(rubin714p) #5

RAM 3Gb-robiony test memtestem . zainstalowany SP3, stery od płyty też zainstalowane. Dziwne ,  że cały tydzień chodził super i nagle jakiś program zaczą  go zamulać? Mi wyglada na to,że coś uszkodziło jakieś sterowniki albo system. Nie wiem nie znam się na tym aż tak dobrze.

(IPSEN) #6

Sprawdz Podgląd zdarzeń

Pokaż log z autoruns, dodatkowo Uruchom -Process Explorer- zrób screena z programu  i pokaż na forum

(rubin714p) #7

Postawiłem system na nowo.Zobaczymy za kilka dni czy coś się zmieni. Narazie pięknie śmiga.