Długie ładowanie systemu

Witam od kilku dni od kiedy zainstalowałem drukarkę HP Deskjet F4210 mam problem gdyż system Windows XP HE ładuje sie zdecydowanie za długo poniżej załączam screen-a autostartu programu CCleaner co waszym zdaniem mogę wyłączyć ?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

autostarta850.jpg

Ja bym odznaczył wpisy

nwiz.exe/install

vista drive icon (zupełnie niepotrzebny programik-tylko wygląd a tak to klikasz na dysk i widzisz ile zajęte)

ad-watch(twój wybór, ja bym odznaczył;] a skanować możesz od czasu do czasu)

sunjavaupdatesched 

nokiamserver (jeśli ci program by nie startował to włączyć, ale tak to odznaczyć)

nokiafaststart (odznaczyć, chyba że b.często coś przesyłasz na nokię, ale wątpię;])

hp software update (bo kto aktualizuje oprogramowanie drukarki ??)

hpqSRMon(odznaczyć bo do działania drukarki to potrzebny tylko bufor drukarki w usługach włączony a programy obsługi drukarki zawsze możesz wybrać z menu start:)

HP digital imaging monitor.lnk (j.w)

Poza tym warto byś zrobił optymalizację usług które startują z systemem (zależnie od service pack’a który posiadasz).

Odznacz wszystko prócz: avast!, Ad-watch.

i jeszcze zdefragmentuj komputer

Ja bym avasta zostawił tylko, gdybym miał go :slight_smile: mi AV niepotrzebny i nie mam nic :slight_smile:

I sformatuj dysk jakimś komercyjnym dobrym komercyjnym programem który defragmentuje wszystko. Dodatkowo optymalizacja http://www.searchengines.pl/Optymalizac … t5989.html , możesz też wyłączyć swoje usługi wg. uznania.

"komercyjnym dobrym komercyjnym programem " a co ty tak na komercje nastawiony? Darmowe też są dobre. Polecam Power Defragmenter GUI, niewielka aplikacja/nakładka ale potrafi wiele zdziałać. Testowałem nawet OO Defrag i w moim odczuciu Power Defragmenter GUI jest lepszy do porządkowania dysku. Poza tym defragmentacja daje nieduże odczucie przyspieszenia bądź wcale, natomiast czyszczenie rejestru i jego defragmentacja jak najbardziej.

W mojej opinii możesz wywalić wszystko oprócz “ochrony”.Zastosuj Bootvis,Instrukcja do Bootvis.

Avasta nawet nie dałoby sie wywalić z autostartu :slight_smile: