Długie ładowanie systemu

Siemka mam taki problem otóż gdy właczam kompa to pasek od xp “przelatuje” aż 14 razy a jak miałem kiedys starego kompa o połowę gorszego od tego co mam w podpisie to ładował mi się tylko 3 razy. więc dlaczego teraz mi się tak długo ładuje na takim dobrym kompie. Ps w autostarcie mam tylko antywirusa

Skorzystaj z programu bootvis

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39970

ten program usuwa pliki z folderu preferech w windows i owszem pasek ładuje się szybciej ale trzeba dłużej czekać na ekranie ZAPRASZAMY i dłużej się ładują programu w autostarcie.

No jak pasek przelatuje 14 razy to jest to co najmniej dziwne, ale logi masz czyste więc nie jest to wina syfu.

Ściągnij sobie SpeedXP : http://www.avs.pl/pobierz.asp?id=957&url=921&s=SPEEDXP powinno pomóc :slight_smile:

mam ten program i nic nie daje.

dzieje Ci sie tak od pewnego czasu czy od “zawsze” i ile to trwa po reinstalce systemu?

U mnie kiedys wszystko trwalo chwilke jednak jzu od dluzszego czasu tez bardzo wolno sie wlacza (zarowno “czysty” system jak i z poinstalowanymi rzeczami) i jest to wina dysku ktory juz chyba powinien przejsc na emeryturke (na innym dysku wszystko laduje sie szybciutko)

Moze tak samo jest u Ciebie?

kompa mam 2 tygonie i juz od początku tak mam dysk mam 320 gb 7200 obr/min.

Udaj się do serwisu. To nie jest normalne żeby taki komp tyle się włączał. Coś musi być nie tak :frowning:

a moze coś jest w logu niepotrzebnego??

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:43:43, on 2006-12-10

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\csrss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe

C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe

C:\WINDOWS\System32\alg.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

E:\Programy\hijackthis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.pkobp.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: BitComet ClickCapture - {39F7E362-828A-4B5A-BCAF-5B79BFDFEA60} - C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO.dll

O3 - Toolbar: &Tłumaczenie - {0D704FAD-66E9-4F0A-BFED-4F665770DDB3} - C:\Program Files\Techland\Common\InternetTranslator\InternetTranslator.dll

O4 - HKLM\..\Run: [kis] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O8 - Extra context menu item: Dodaj do Kaspersky Anti-Banner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\\ie_banner_deny.htm

O8 - Extra context menu item: Download all links using BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm

O8 - Extra context menu item: Download all videos using BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm

O8 - Extra context menu item: Download link using &BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Ochrona WWW - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\scieplugin.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: (no name) - {B46B0919-62BA-4D99-A5C4-916B57A6805C} - C:\Program Files\Techland\Common\InternetTranslator\InternetTranslator.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @C:\Program Files\Techland\Common\InternetTranslator\InternetTranslator.dll,-103 - {B46B0919-62BA-4D99-A5C4-916B57A6805C} - C:\Program Files\Techland\Common\InternetTranslator\InternetTranslator.dll

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{25F5F090-C596-4F7E-B10A-12CB3C464F6E}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{25F5F090-C596-4F7E-B10A-12CB3C464F6E}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O20 - AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1.0\adialhk.dll,wbsys.dll

O20 - Winlogon Notify: klogon - C:\WINDOWS\system32\klogon.dll

O20 - Winlogon Notify: WBSrv - C:\PROGRA~1\Stardock\OBJECT~1\WINDOW~1\wbsrv.dll

O23 - Service: Kaspersky Internet Security 6.0 (AVP) - Unknown owner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe" -r (file missing)

O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe

O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe

O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe

Twoje logi były tyle razy, że naprawdę nic w nich być nie ma prawa :wink:

Przecież w zasadzie nic nie masz w autostarcie, kava i panel od nvidii, który możesz odhaczyć.

Moim zdaniem i gdybym ja miała takiego kompa > byłby serwis i to jeszcze powiedziałabym panom, co myślę na ten temat…

jak wszedłem w wiersz polecen i wpisałem CHKDSK to było napisane ze system znalazł błędy zeby naprawić prosze wpisać z parametrem /F no i tak zrobiłem ale jak pozniej wpisałem znowu CHKDSK to znowu pisze ze są błędy.

No to: Start > Uruchom > cmd > wpisz chkdsk x: /f /r – sprawdzi i naprawi błędy na dysku.

x – litera dysku systemowego.

I musisz go zresetować żeby zaczął sprawdzanie.

Czemu nie chcesz oddać kompa do serwisu? Przecież masz święte prawo.

a może mam zle porobione partycje??bo mam 3 partycje po 92gb a moze systemowa powinna miec mniej? a i w programie HDDlife pokazuje mi stan 52%

sprawność 52% i ze stan jest ok a sprawnosc doskonała.

Póki co spróbuj polecenia chkdsk x: /f /r

Zlokalizuje on błędy oraz bad sectory i od razu je naprawi.

Jeśli mimo to, nadal będzie problem z dyskiem - najlepiej serwis.

ok to jutro zrobie, a czy format cos da jezeli będą błędy na dysku. tzn jezeli usunę wszystkie partycje i postawie na nowo??

Format coś da tylko jeśli to jest niezidentyfikowany bliżej problem z systemem… Jak masz walnięty dysk to nic nie pomoże. I powtórzę jeszcze raz - masz nowego, porządnego kompa, który nie jest w pełni sprawny. Kierunek > serwis :!:

ale dlaczego nie jest w pełni sprawny? to ze ładuje się 10 pasków to znaczy ze komputer jest popsuty tzn dysk? a może zworki są źle ustawione?

Złączono Posta : 11.12.2006 (Pon) 18:48

zrobiłem formata i system ładuje się 6 pasków

Daj screna z procesów Alt+Ctrl+Delete .

Po za tym z loga widzę że używasz WindowBlinds

To jest czasami zamulacz że chej . Innym działa a Tobie akurat nie.

Przynajmniej jest ogrinał czy jakiś lewy ?

Dalej widzę TuneUp Utilities 2006 - Też do grzebania w systemie .

Coś namieszałeś i to bardzo . Tak mi sie widzi .