Długie ładowanie Windowsa XP

Witam… mam poważny problem. aczkolwiek chodzi o to że kiedyś robiłem dużo rzeczy naraz na kompie zaczął mi sie nieźle ciąć więc wcisnąłem restarta. No dobra zadziałało. ALE właśnie po tym restarcie windows włącza mi sie przez jakieś 5 min. najdłużej trwa u mnie ten biały pasek ładowania w biosie przed samym logo windowsa xp i tymi niebieskimi punktami ;p. nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć każdy chyba wie ocb bo wcześniej to tylko myk i od razu przeskakiwało teraz to cholernie długo trwa. próbowałem już tam z różnymi programami typu tuneHD itp ale to nic nie dało. więc poradźcie co mogę w tej otóż sytuacji zrobić ? bo mnie to już doprowadza do nerwicy… se myślę przypadkiem czy da sie “zatrzeć” dysk tak samo jak silnik ;p nie wiem czekam na wasze porady i sensowne odp. THX

Punkt przywracania systemu do ostatniej dobrej kofiguracji…

Instalowałeś może przypadkiem nowe sterowniki albo modyfikowałeś Windowsa czy to sie stało tak bez przyczyny?

Spróbuj użyć programu BootVis.

C:\ -> Windows\ -> Prefetch i usuń wszystkie pliki z tego folderu :slight_smile:

nic nowego nie instalowałem po prostu miałem że tak powiem w ******* włączonych programów na raz i dałem reseta i od wtedy sie zaczelo

nawet po formacie dalej tak jest

  • Z tego co czytałem z tego folderu nie należy usuwać pliku Layoutini, pozostałe pliki owszem.Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę. Pozdrawiam.

Tak, zgadza się, Layout.ini nie kasować, reszte w kosmos :smiley:

to na pewno pomoże ?

Możesz spróbować, systemu nie uszkodzisz.

logic91 , spróbuj jeszcze tego:

Odpal konsole odzyskiwania. Wrzuć płytkę i postępuj tak jakbyś miał instalować Windows, tyle że zamiast instalacji wybierz Naprawa

i wpisz

cd c:\windows\system32\config

Enter

ren system system.tmp

Enter

copy system.tmp system

to nie jest wina systemu… na pewno nie jest a wy mi gadacie tutaj juz kilka razy od nowa formatowałem dysk i instalowałem windowsa i dalej nic

jaki masz hdd (dysk twardy) i płytę główną

dysk: Maxtor 6Y080L0 płyta główna: Gigabyte GA-8PE667 Ultra

a co to da jak podam ? chcę po prostu wiedzieć co mogło sie stać

w tym wypadku to nic bo masz dysk ATA, myślałem że masz dysk pod SATA i sterownik się posypał.

to mam myśleć nad kupnem nowego hdd ?