Długie "ładowanie" windowsa XP

Witam. mam taki mały problem z kompem. Otórz po jego włączeniu muszę czekać około 20 min zanim moge cokolwiek zrobic. wszystko mi sie wyswietla na monitorze, niemniej nie moge niczego zrobic myszką, nigdzie kliknac chociaz poruszac sie moge.

Czy ktos moze mi pomoc przyspieszyc start systemu ??

Czy nie miałeś przypadkiem ostatnio jakichś napadów infekcji?

Czy po uruchomieniu od razu widoczny jest pasek zadań i ikony, ale są one zawieszone (kursor zmienia się w klepsydrę po najechaniu na nie) czy też nie widać ani paska, ani ikonek?

  • [*:1odo8jyy]Pobierz OTL z jednego z tych linków:
    Mirror 1

jak zrobiłem OTL-em to GMER-em też ??

Dokłądnie tak jak opisałeś, jest klepsydra a wszystko dokłądnie widać na pulpicie :frowning:

Dodane 29.10.2010 (Pt) 18:14

http://wklej.to/UZ3J

i extras

http://wklej.to/joYl

Dodane 29.10.2010 (Pt) 18:23

i jeszcze mam jedno pytanie. zniknął mi dźwięk :frowning: nie widze w ogóle możliwości włączenia dźwięku :frowning:

Dodane 29.10.2010 (Pt) 18:24

mam informacje: po wejściu w panel sterowania i dźwięk: brak urządzeń

No to już wiadomo co to za infekcja. Wejdź w Menadżer urządzeń (Start -> Uruchom… -> devmgmt.msc ), odszukaj urządzenia z żółtymi wykrzyknikami i je wszystkie odinstaluj. Zrestartuj po tym system.

Za to odinstalowania te wątpliwej reputacji programy:

W białe dolne okno Własne opcje skanowania/skrypt w OTL wklej:

Uruchom to poprzez Wykonaj skrypt i zatwierdź restart. Po tym użyj opcji Sprzątanie , która usunie OTL z dysku razem z jego kwarantanną.

Wykonaj pełny skan Malwarebytes’ Anti-Malware - znalezione obiekty usuń.

Gdy będą wirusy pokaż raport po usuwaniu.

Będziesz musiał przeinstalować sterowniki. Jak już jesteśmy przy instalowaniu, to cały system będzie wymagał aktualizacji, gdyż pracujesz na niesamowicie przestarzałym arsenale programów:

XP Service Pack 3

Internet Explorer 8 (nawet nieużywany wymaga aktualizacji, gdyż wpływa on na pewną część funkcji w systemie)

Adobe Reader 9.4

Java 6 Update 22Skype 4.2/5.0 beta

Opera 10.63