Długie logowanie i zawieszanie ScanDisk

Witam!

Zainstalowałem niedawno Windows Vista SP1 PL (32-bit). Wgrałem najnowsze sterowniki ze stron producentów dla Visty 32-bit. System szybko się ładuję (ok 4 razy przelatuje pasek na boot screenie), bez przeszkód do momentu pojawienia się okna logowania. Wpisuję hasło i daje “Zaloguj” i w tym momencie dzieje się coś dziwnego. Vista błyskawicznie ładuje pulpit i inne jego elementy, jednak jest mały problem z programami. Na pasku koło zegara pojawiają się wszystkie ikonki systemowe i niektóre od obsługi sprzętu (menadżer karty dźwiękowej itp.) po czym zatrzymuje ładowanie na ok 60-120 sek i dopiero pojawia się załadowany moduł bluetooth (ponieważ posiadam klawiaturę i mysz bezprzewodową Logitech) i później reszta programów m.in. Anty-virus. Zastanawia mnie czemu Bluetooth się tak długo ładuje skoro na XP wszystko ładowało się w tempie expresowym, bez tego zastoju. Dodam, że w czasie trwania tych 60 -120 sek nie można podglądnąć informacji o systemie, wygląda to tak jakby dostał czkawki. Po pełnym załadowaniu wszystko działa sprawnie i bez problemu poza jeszcze scandisk-iem.

Mam utworzone 3 partycje na Viste 100GB, na pozostałe dwie po 200GB. Gdy w “mój komputer” z zakładki narzędzi skanuje scandisk-iem w trybie szybkim dysk D: to po zakończeniu i zamknięciu raportu “mój komputer” zawiesza sie na 1-2 minut (Brak odpowiedzi), po czym dopiero mogę sprawdzić nowy dysk lub zamknąć okno. Dodam ze na Windows XP takie problemy w ogóle nie miały miejsca.

W menadżerze urządzeń nie ma błędów ani konfliktów. No i powiecie mi o co chodzi? Na starszym kompie mam to samo. Myślałem, że to wina SP1. No to zainstalowałem system Windows Vista bez zintegrowanej SP1 i niestety jest to samo.

Proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.

Wejdź w start > uruchom > msconfig > uruchamianie > odznacz BT i zobacz czy dalej będzie się długo włączać.

Nazwij temat konkretnie, inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj regulamin forum.

Kłopot z długim czasem logowania rozwiązałem. Mogłoby się wydawać, że wszystko przez startujący z systemem modoł Bluetooth…, jednak problem twkił zupełnie gdzie indziej. Po zainstalowaniu sterowników do karty sieciowej przy każdym uruchomieniu systemu próbował ściągnać automatycznie adres IP i DNS sieci LAN… przez to ten zastuj 60 - 120 sekundowy , ponieważ nie mam żadnej sieci i nie mógł owych parametrów uzyskać. Po wyłączniu sieci LAN wszytko wróciło do normy, czyli wszystko ładowało się sprawnie, płynnie i bez żadnych przerw.

Ponawiam prośbę o pomoc ze ScanDisk-iem…

Mam utworzone 3 partycje na Viste 100GB, na pozostałe dwie po 200GB. Gdy w “mój komputer” z zakładki narzędzi skanuje scandisk-iem w trybie szybkim dysk D: to po zakończeniu i zamknięciu raportu “mój komputer” zawiesza sie na 1-2 minut (Brak odpowiedzi), po czym dopiero mogę sprawdzić następny dysk lub zamknąć okno. Dodam ze na Windows XP takie problemy w ogóle nie miały miejsca.

Mój dysk to: Seagate 500GB SATA 7200 rpm 32MB

ja miałem taki problem na XP :smiley: tylko u mnie dlatego był, ponieważ pomyliłem stery z XP do Visty, i odwrotnie do Adaptera Sata Silicon Imagine. Może i ty masz taki adapter? :wink:

Pozdrawiam

Nie nie mam takiego adaptera. Obojetnie czy mam sterowniki systemowe RAID/SATA czy najnowsze ze strony producenta, problem jest ten sam.

Przeskanuj system programem antywirusowym.Usuń zbędne pliki tymczasowe, zdefragmentuj partycje (http://www.oo-software.com/home/en/products/oodefrag/) (Trial 30 dni) Na razie tyle. Jeżeli będziesz miał pytania, chętnie postaram się na nie odpowiedzieć i Ci pomóc.

Pozdrawiam:)

Powiem tak… Obojętnie czy mam już poinstalowane rzeczy, czy czysty system (zaraz po instalacji) problem jest ten sam. Niezależnie czy instaluje system z SP1 lub bez, wystepuje ten sam kłopot. Z początku też myślałem, że złapałem jakiegoś “syfa”, ale uważam że to jest wina po stronie sytemu. Bo zaraz po zalogowaniu na konto mogę zeskanowac 1 dysk (d:/) twardy bez tego zawiasu, ale póżniej jak skanuje dysk 2 (e:/) to po skanowaniu i zamknięciu raportu okno “mój komputer” zawiesza sie na 60-120 sekund. Gdy system całkowicie się zaloguje, to już jest “lipa”, bo po zeskanowaniu tej pierwszej partycji nie obejdzie się bez tego końcowego zastoju zawieszającego “mój komputer”(Brak odpowiedzi) na 60-120 sekund.

Podaj parametry swojego kompa to może wina słabiutkiego sprzętu te zawiechy. :frowning:

Pzdr.

Heh no powiem tak, gdyby nie grafika miałbym ocenę w teście wydajności 5,9, a tak to muszę pocieszać się wynikiem 3,8. Ale Vista wszystkie wodotryski przy 3,8 włącza mi wszystko na full (Aero i inne gady :wink: ).

Powiedz, ile masz RAM? Bo jeśli więcej niż 512 MB (czyt. od 1 GB wzwyż) to wyłącz readyboost.

Mam 2 GB Ramu i nie mogę włączyć ani wyłączyć funkcji Readyboost bo tyczy się ona urządzeń magazynujących typu flash drive USB.

Ja jakoś wyłączyłem te funkcje i działa mi Vista znakomicie