Długie nazwy plików na dysku

Witam

  1. Jakim programem sprawdzić czy utworzone nazwy katalogów, podkatalogów, plików na dysku twardym nie są zbyt długie w systemach Windows XP, Vista, Windows 7, żeby nie było problemów z kopiowaniem, przenoszeniem i odtwarzaniem plików?

Jak wpisze zbyt długą nazwę do np. katalogu i spróbuje przenieść na inną partycje to wyskakuje komunikat, że:

Określona nazwa pliku jest nieprawidłowa lub za długa.

  1. Ile mają zawierać znaków, liter utworzone katalogi, podkatalogi, pliki w systemach Windows XP, Vista, Windows 7?

  2. Po co wstawiają te kropki na różnych stronach do plików np. WiNRAR.3.90.32.64Bit?

  1. Kropki zastępują spację, a na tych stronach tak właśnie skrypt to odczytuje.

Jeśli pamięć mnie nie myli długość nazwy pliku nie powinna przekraczać 256 znaków łącznie z drzewem katalogów w jakim on się znajduje.

Tak więc na pulpicie jestem w stanie utworzyć folder o długości 209 znaków (empirycznie sprawdziłem)

Kropki w plikach są czysto organizacyjnie, żeby tekst się nie zlewał i była czytelna nazwa.

  1. Jakim programem sprawdzić czy utworzone nazwy plików na dysku twardym nie są zbyt długie, chodzi mi o program podobny do DirectoryFixer, który sprawdzałby poprawność zbyt długich plików

http://www.somacon.com/p132.php

DirectoryFixer ten działa w trybie dos i jest obsługiwany z lini komend, a czy są odpowiedniki lub podobne programy działające pod windows?

  1. Długość nazwy pliku nie powinna przekraczać 256 znaków łącznie z drzewem katalogów w jakim on się znajduje.

Ale to chyba w Windwos XP, a jak jest w Windows Vista i Windwos 7, czy wie ktoś gdzie to pisze, na jakich stronach, ponieważ trochę już przeczytałem i nie można znaleźć?

Dodane 29.11.2009 (N) 18:09

Jak by ktoś miał taki problem to chyba znalazłem program

PathScanner

Darmowa aplikacja umożliwiająca przeskanowanie ścieżek dostępu pod kątem ich długości i punktująca krytyczne miejsca niebezpiecznie zbliżające się do granicy lub ją przekraczające. Możliwa korekta ścieżek a nawet kasacja. Również generowanie raportu.