Długie oczekiwanie na internet

Witam wszystkich czytających ten post

Piszę, ponieważ zawsze gdy włączam kompa i chcę uruchomić neta muszę odczekać i to gdzieś ponad 1min. Kiedyś tak nie miałem i od razu tuz po uruchomieniu systemu miałem neta. Nie wiem w czym tkwi problem, dlatego piszę. Z góry dzięki za pomoc

Od jakiego dostawcy posiadasz Internet ? Posiadasz modem zewnętrzny ? Być może modem potrzebuje tyle czasu na zalogowanie się u dostawcy sygnału.

toć pisze że kiedyś tak nie miał więc raczej za dużo syfu w kompie i muli albo dostawca się nachapał i olewa klijenta :stuck_out_tongue:

to że kiedyś tak nie miał to nie znaczy że to nie wina sprzętu.Podaj skąd masz neta i tak jak pisze seba86mu czy masz modem??Miałem niedano podobny problem,wina była w modemie,wymienili mi i teraz jest ok

quar07 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący wyraźnie o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jakby autorzy pytań pisali od razu więcej szczegółów o problemie to obyłoby się bez zbędnych niepotrzebnych pytań.Same ogólniki,dobrze że chociaż napisał,że włącza komputer.Np. ja mam internet z UPC i gdy włączę modem do prądu to też muszę odczekać minutę-dwie na “ruszenie internetu”

Tak, jak napisał hevet , zero treści informacyjnej.

Moim zdaniem 1 min, to całkiem dobry wynik, przy założeniu, że masz zainstalowane jakieś oprogramowanie ochronne oraz wszystkie aktualizacje krytyczne.

Oprogramowanie ochronne oraz zainstalowanie wszystkich aktualizacji nieco zmienia zachowanie Windows.

Połączenie sieciowe zestawiane jest dopiego wówczas, gdy wszystkie usługi odpowiedzialne za bezpieczeństwo zostaną uruchomione.

Jesli odnośisz się do gołego systemu, to takiej obserwacji można dokonać.

Jesli chcesz to zmienić, to odinstauj wszystkie poprawki i oprogramowanie ochronne.

Ja jednak tego nie polecam.

Sorry za brak info. Za bardzo to ja sie nie znam na tych rzeczach , ale wiem że mam internet osiedlowy, nie mam żadnych modemów itp. po prostu jest kabel ciągnący się od klatki bezpośrednio podłączony do karty sieciowej. To mój dostawca http://www.easy-com.pl/. A co do syfu na kompie to nie ma mowy właśnie wstawiałem na świeżo system.

Oprogramowanie ochronne to u mnie 30 dniowa wersja kaspersky anti-wirus 2009 przed instalowaniem antivira też musiałem czekać, więc myśle , że to zapewne nie ma żadnego wpływu.

Kiedyś u znajomego mieliśmy ten sam problem (ten sam internet co ja) pamiętam , że coś poszperał we właściwościach “połączenie lokalne” i problem minął.

quar07 , Ostatnia prośba: popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Skoro system był stawiany od nowa, to we właściwościach połączenia lokalnego odznacz Kilent sieci Miscrosof… , Udostępnianie… oraz Harmonogram….