Długie oczekiwanie na otwarcie aplikacji

Mój problem dotyczy długiego oczekiwania na otwarcie jakiejkolwiek aplikacji lub też próby usunięcia programu. Tzn jeśli któryś z programów nie był już bardzo dawno używany i teraz próbuję go otworzyć to muszę odczekać około 10-15 minut na uruchomienie, to koszmarnie długo. Następne, kolejne uruchomienia tego samego programu są już normalne, szybkie czyli powiedzmy problem znika. Ale gorszy problem jest przy próbie odinstalowania programu, czy to przez menu startowe czy to przez panel sterowania. W momencie kliknięcia na odinstaluj lub usuń potrzebne jest odczekanie 10 minut aż uruchomi się deinstalator a następnie kolejne 15-20 minut aż odinstaluje. Komputer wygląda wtedy jak zawieszony a ja siedzę i patrzę jak sroka w kość i wkurzam się nie miłosiernie, oczywiście w tym czasie nie da się uruchomić nic innego, zupełny bezruch. Więc powiedzcie co tu szwankuje, czy system się wali czy może “twardy” złapał zadyszke i wysiada. A może co jeszcze innego, jest jakaś na to rada?

I teraz jeszcze jedno:

Właśnie zainstalowałem programik Ashampoo HDD Control i oto co się wyświetla:

Stan : dobry 75%

Wydajność: słaba 59%

" Występuje kilka oznak zużycia które można zignorować.Wydajność dysku jest słaba!Wystąpiło wiele błędów transmisji spowodowanych uszkodzonym przewodem łączącym lub drobną wadą mechaniczną"

Co wam to mówi? Czy można wierzyć w to co podaje program?

Dysk i cały komp tak jak w podpisie.

Spróbuj chkdsk : http://support.microsoft.com/kb/315265/pl

Spróbuj też defragmentacji.

Wymień kabel SATA.

Prawdopodobnie dysk jest sprawny i coś sie dzieje z systemem.Wydaje mi sie ze program ASHAMPOO przekłamuje.Na dysku WD program pokazuje ,że dysk pracuje wspaniale i nie ma żadnych oznak zużycia.Wymieniłem sobie dysk w laptopie na nowy dysk seagate 500GB i pokazuje mi to samo czyli wydajność dysku jest słaba itd.Dziwne bo testowałem ten program na różnych komputerach z dyskiem seagate i samsunga i za każdym razem podawało ten sam probem.przy instalacji innych programów do skanowania dysków typu tune HDD,HDD life programy odczytują dysk jako pracujący wspaniale i wydajnie wiec wydaje mi sie,że jednak program przekłamuje…

Dodane 17.03.2010 (Śr) 12:26

W nowych napędach Seagate (Read Error Rate)S.M.A.R.T program odczytuje jako bardzo wysoki i informuje o uszkodzeniach wiec wydaje mi sie że nie ma się czym przejmować>>>