Długie odświeżanie zawartości folderu

mój problem polega na tym że na jednej z trzech partycji w komputerze mam folder z filmami ok. 50 gB. folder ten udostępniam w sieci domowej. kiedy otwieram folder nie ma w nim żadnych plików a system odświeża jego zawartość ok. 20 sekund. wcześniej miałem ten folder na innej partycji nie musiałem tak długo czekać na dostęp do plików. natomiast na drugim komputerze zawartość folderu wyświetlana jest po ok 1 sekundzie czyli tak jak było wcześniej gdy folder był na poprzedniej partycji. teraz gdy otworze jakiś podfolder w folderze udostępnianym i wróce do folderu udostępnianego muszę czekać na wyświetlenie zawartości ok. 20 sekund. mam viste buisness sp1 64 bity. dlaczego muszę tak długo czekać na dostęp do tego folderu?

Ale folder otwierasz z kompa, w którym bezpośrednio się znajduje, czy z kompa, któremu udostępniono zawartość folderu?

gdy folder otwieram na kompie na którym sie znajduje wtedy czas oczekiwania wynosi 20 sekund a gdy otwieram ten sam folder na kompie który jest w sieci domowej czas oczekiwania wynosi 1 sekunde

Dziwne, ale to może mieć związek z udostępnieniem folderu w sieci. Odłącz go od sieci i sprawdź czy coś się zmieni!

odłączenie od sieci nic nie dało ale problem rozwiązałem tak właściwości folderu>dostosowywanie

i zmieniłem rodzaj folder z obraz i muzyka na wszystkie elementy. dzięki za wszystkie sugestie.