Długie otwieranie menu kontekstowego

Witam. :smiley: Mam prolem. Otóż po kliknięciu prawym przyiskiem myszy na jakaś ikoną itp. wywołuję menu kontekstowe. jednak trwa to b. długo, około 7-10 sek. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

P4 2,4GHZ, 512MB RAM ,GF 2 MX 64 MB RAM… :lol:

Też tak czasem mam, ale tylko jak zaznaczam duża ilość plików. Jeśli masz windowsa XP to spowodowane jest to tym że XP sprawdza czy masz dostęp do tych plików (czy jakoś tak ). Czasem pomaga defragmentacja dysku.

Mam to samo. I wystarczy, że klikne prawym choćby na jedną ikonkę … denerwujące to jest… może jakiś trojan :?

W WIN 98, można ustawić czas rozwijania

kaskady z menu Start w kluczu rejestru–

HKEY_CURRENT_User/Control Panel/Desktop/ Menu Show Delay

—[ wartość tego klucza ustawia czas w milisek. np. "200’ - to 0,200 sek}.

PS. Oczywiście należy wcześniej zrobić kopię zapasowa rejestru.

PS, W XP poszukałbym w rejestrze Menu Show Delay

ten temat był już poruszany mialem to samo i bylo spowodowane uaktualnieniem bazy nortona rada którą znalazlem w moim przypadku pomogła

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

w którym znajduje się plik - hosts

otwierasz go za pomocą notatnika i wyświetla się zawartość.

wklejasz dokładnie tą:

0.0.0.0 crl.verisign.com

linijkę na sam koniec, klikacie “zapisz”, jeszcze wystarczy restart komputera i wszystko wraca do normy

Jak siedze na innym kompie (na nim jest 98SE), jak chce wywołać menu w Menu Start to mi się aż wiesza komp.

Być może masz aż tak straszne zawalony system. Może w trybie awaryjnym pousuwaj niepotrzebne programy itd, zrób defragmentacje.

Powodzenia

Chciałbym zaznaczyć, że system jest czyściutki, nie wymaga defragmntacji. Jdnak jak raz wywołam po ok. 10 sek. menu kontekstowe, potem menu tej samej ikony otwiera mi się od razu. Potem problem się powtarza.;]

:frowning:

A ten problem masz od zawsze? Może jednak jakiś program tak spowolnia system. Wyczyść może wpisy w rejestrze. Być może pomoże.

Pozdrawiam

a jak dla mnie to normalka, zwlaszcza jak sie ma duzo pozycji w tym menu

dzięki KORAR… Jesteś super! Rozwiązałeś problem, który bardzo mnie męczył!