Długie przenoszenie numeru

Hej!

Mam pytanie. Mój numer z orange przenosi się do play. Dokładnie dziś miną miesiąc. w statusie mam zakończony dopiero 2 etap czyli oczekiwanie na zgodę dotychczasowego operatora. Jeszcze zostały 2 etapy… Strasznie długo się przenosi… Ile to jeszcze może potrwać??, niebawem wyjeżdżam, a play ma najtańszy roaming wiedz by się przydał jak najszybciej…

Play do dobra sieć ale w kraju , za granicą działa tragicznie albo wcale , wykonując połaczenie z zagranicy do polskiego operatora jest to do tego stopnia utrudnione że wręcz niemożliwe , mało które sieci zagraniczne mają z play umowe roamingową a jak już maja to sieci które działają mniej więcej na tej samej zasadzie co play w polsce czyli kożystają z nadajników innych nadawców , dodzwonienie się do kraju odbywa się niejednokrotnie poprzez kilku operatorów , co ciekawe zapłacisz już za próbe uzyskania połaczenia nawet jak ono nie będzie możliwe z różnych przyczyn np. odbiorca nie odbierze telefonu , odbywa się to na zasadzie takiej że dzwonisz do osoby w kraju , operator wysyła żądanie połaczenia (już naliczają kase) , a twój tel się rozłancza , następnie jeżeli operator uzyska połaczenie twój telefon dzwoni i odbierasz , w razie nieuzyskania połaczenia , operator będzie próbował trzy razy uzyskać to połaczenia w ciągu 5 minut jeżeli nie uzyska stracisz i tak kase za 5 minut połączenia , ciekawe ale prawdziwe , taniocha niesamowita . Najtansze połaczenia z zagrancy do kraju to kożystanie z lokalnego operatora , czyli zakup karty prepaid za granicą. Kupując karte prepaid a następnie ją rejestrując online na stronie operatora można otzrymać nawet 100% bonus , kupisz karte za 10 euro a po rejestracji ottzymujesz następne 10 euro do wykożystania do wszyskich sieci , np. prepaid vodafone.

Polecam do przeczytania maly artykul o przenoszeniu numeru w Metrze jest tam tez drobna rada jak nacisnac na dawnego operatora aby przyspieszyl procedure przenoszenia numeru.

od 7 lipca istnieje nowe prawo w którym między innymi jest mowa o tym że przeniesienie numeru jest bezpłatne i może trwać maksymalnie do 24 godzin , zapewne autor posta nie może skozystać z dobrodziejstw nowego prawa gdyż złozył wniosek o przeniesienie numeru jeszcze przed 7 lipca i obowiązują go stare zasady czyli musi czekać aż operator z którym miał podpisaną umowe wyrazi zgode na przeniesienie numeru , odpowiedź powinna nstąpić do 30 dni .Proponuje na nowo złożyć “wniosek” o przeniesienie numeru.

a moje przeniesienie może być przykładem że da się przenieść numer w 24h, przeniosłem z karty playa na abonament orange, o dziwo bez żadnych problemów.

dostałem sms od play, że przewidziane włączenia numeru jest 23 sierpnia… Jezuuuuu to prawie 2 miesiące od wniosku będzie… Ehhhhh i jeszcze orange trzeba w d***e 60 zł wsadzić… :confused:

a to nie za darmo ? Teraz powinno być za darmo.

tak, tylko że przenoszenie było w toku przed ustawą