Długie przycinki / opóźnione ładowanie tekstur w MMORPG

Witam ! to będzie dość zawiły opis ale postaram się to streścić jak tylko potrafię. Mianowicie wysłałem swojemu znajomemu swoją poprzednią kartę graficzną ( Asus strix 1080TI ) troszkę już u mnie leżała więc pomyślałem że skoro gramy w ten sam tytuł przez większość czasu to dodatkowe fps mu sie przydadzą. U mnie przy tym MMORPG na tym 1080Ti nie było totalnie problemów, z którymi on się właśnie zmaga :frowning: starałem się mu pomóc, jak tylko mogłem ale zwyczajnie wyczerpałem pomysły.

Jego problemy przy tym tytule ( w innych tego nie doświadczył przy tej karcie )

Długie przycinki lub zwyczajny freeze na ekranie przez kilka sekund i nagle puszcza.
Ładowanie tekstur jak i samych postaci i NPC w gierce ze sporym opóźnieniem .
dłuższe ładowania.

Jedyną zmienną w jego komputerze jest właśnie ta karta graficzna gdy założył ponownie swoją gra chodzi jak powinna … dziwne jest tylko to że w innych grach tego problemu nie miał a poza tym jeśli chodzi o fps oczywiście miał ich więcej … wszystkie benchmarki przeszedł z poprawnym wynikiem ( porównywałem z wynikami tej samej karty od innych osób ) a teraz w końcu się zamknę i wyśle to co mam od niego
Sprzęt >

Sam problem w postaci filmu doskonale widać wszelakie problemy z którymi się zmaga ( jakość straszna ale wystawiał to na jakiegoś hosta a ja potem wstawiłem to na yt … ale to co trzeba zobaczyć jest widoczne

https://youtu.be/d4HX6-YPSZ0

https://i.gyazo.com/thumb/1200/0b74f4e2c2b5f952ba3f2e127f39e02e-png.jpg
https://i.gyazo.com/thumb/1200/8efb9ec4c3aea8198249df21a4107401-png.jpg

Był podpinany pod watomierz i monitorowany nie widziałem problemów.

Bardzo dziękuje za cierpliwość i mam nadzieję że nieco rozjaśnicie mi sytuacje jeśli jest coś fizycznie z kartą zwyczajnie mi ją odeśle ale przed tym chciałbym być pewny co z tym fantem zrobić.

Czy ja dobrze rozumiem, że miał w swojej konfiguracji 1660ti a ty mu wysłałeś swoją starą 1080ti i ją podmienił wyjmując swoją 1660ti?

Powodów może być kilka(naście). Zacznijmy może od tego, czy na 200% jesteś pewien, że on nie zainstalował jej na HDD lub nie zapełnił na 90% dysku m2? Z tego co widzę, to on gra chyba w 2K rozdzielczości… a mi to przypomina doczytywanie tekstury przed zmiana HDD->SSD w Conanie. :slight_smile:

Druga sprawa to procesor i karta, one tam balansują sobie na 80-85 stopni, niby to jeszcze ok, ale i tak sporo, może więc zdjecie panelu bocznego i test? GTX 1080 TI ma 2x pobór mocy 1660TI, więc temperatura na 100% wzrosła w obudowie.

Tak on wcześniej sobie latał na 1660Ti ja wysłałem mu swoją starą 1080Ti
problemy ma tylko na tej karcie którą mu właśnie wysłałem a u mnie to latało bez problemu

Grę ma zainstalowaną na tym M2 jak i system .Sporo wolnego miejsca bo jego magazynem jest przenośny dysk na usb. Co do temperatury to wiem, że nie jest najmniejsza ale nie wskakuje na maksymalne alarmujące wartości i nie wpada w throttling ani na GPU ani na CPU. Jechał stres test dość długo i nic takiego nie pokazał. Samo chłodzenie CPU będzie wymieniał w przyszłości, bo jest boxowe od intela … Wciąż jedyną zmianą jest ta karta a na tym jego 1660Ti te problemy nie występują. I tak gra aktualnie w 2 k jego monitor to GIGABYTE G32QC

A niech odpali menadżer Windows i dojedzie do tego obozu, gdzie ma lagi z wczytywaniem, potem alt+tab i screen z menadżera. Jednak sprawdziłbym ten dysk tak do końca, …

https://gyazo.com/5604fd85c252ee06f9dd15b2da6064be

ok mam od niego coś takiego było to robione i wysyłane do mnie jak próbowaliśmy coś na to poradzić tylko dziwne jest to że monitorowanie tego na jakimkolwiek innym programie czegoś takiego nie pokazywało a menadżer od windowsa już tak… zresztą widać to na tym filmie który załączyłem ( tak wiem nie było tam wykorzystywania dysku ale sprawdzaliśmy to sporo razy na innych programach i nie pokazywały tego co menadżer ) w dodatku na jego karcie nie ma tego problemu więc jestem totalnym debilem i czegoś nie rozumiem. Jakim prawem działa to lepiej na takich samych ustawieniach graficznych czy to w gierce i w panelu od Nvidii na jego karcie i dysk wyrabia. A takie cuda graficzne na mocniejszej karcie wypluwa ? oczywiście zaraz do niego zadzwonię i powiem aby nagrał jakieś 2 minuty tego co mu się dzieje z dyskiem na swojej karcie i tej którą mu wysłałem aby wszystko było jasne

To prawdopodobnie kwestia większego zapotrzebowania na dane, przez większą liczbę klatek, które generujesz, ale głowy nie tam za taka teorię. :slight_smile:

W menadżerze chyba nie pokazuje takiego długiego okresu, musiałby innego programu użyć.

Możliwe, że problem powstaje tez przez inne programy mielące dyskiem, ale takie coś mogłaby chyba jakaś koparka kryptowalut typu chia powodować. :slight_smile: