Długie uruchamianie dużych aplikacji

Witam. Mam problem z systemem Windows Vista. Ściągnąłem sobie ostatnio instalkę gry z neta (ok 1,5gb) i gdy ją uruchomiłem musiałem czekać kilka minut zanim pokazał sie instalator. Zauważyłem że im większy jest rozmiar pliku exe, tym dłużej się włącza. Np. instalka aplikacja o rozmiarze 50mb uruchamia mi się ok 10 sekund a 600 mb uruchamia się ok. 1,5 minuty. Czy ktoś wie tu jest grane? Mam Windows Vista Home Premium z zainstalowanymi wszystkimi aplikacjami i dodatkiem SP1, a odkąd pamiętam, to zawsze miałem ten problem, ale dopiero teraz o tym piszę.

plik .exe jest jeden, czy jest wśród innych plików?? Najczęściej gry z neta są spakowane w .exe i on musi je wypakować i dlatego te różne czasy.

PS. Jaka to gra??

to jest normalne jeśli instalator musi się wypakować do “temp’a”

Doskonałym przykładem jest Adobe Acrobat Reader który wcale nie waży dużo a rozpakowuje się jeszcze przed instalacją trochę czasu.

Jest to jeden plik exe. Instalator installshield, ale nie taki co się rozpakowuję (pliki data.cab itp.) tylko normalny jeden plik o rozmiarze dokładnie 1.84 gb. Z tymi kilkoma minutami to przesadziłem, ale i tak sporo bo uruchamiał się gdzieś 2,5minuty. Dajmy na to jeszcze np. instalkę gry Trackmania Nations Forever (503mb) uruchamia mi się nieco ponad 1 minutę.

To jest tak jak napisałem ja lub Kisielek. Musi do pamięci tymczasowej wszystko wypakować, a potem się instalator uruchamia.

egonek , podaj konfig kompa-jaki procek ile pamięci,jaki wynik w indeksie,porób testy sprzętu,coś mi tu nie wydajnością pachnie,wielkość pliku nie powinna mieć wpływu na czas uruchomienia chyba że są to aplikacje portable.

Na XP’ku tak nie miałem.

Mój komp:

Intel Pentium Dual-Core E2160 @3,0ghz

2GB Ram DDR2 800mhz

Dysk Samsung Sata2 200gb

GF 8800GTS 512mb

A oto mój wynik w indeksie:

beztytuuxg6.jpg

ojojoj ,nie no sprzęt na pewno w porządku,tak się dzieje z każdym jednym plikiem-czy tylko z tymi .exe co opisałeś,z tymi ściągniętymi z neta-ta twoja przesada gra tu dużą role,bo np u mnie też instalki ściągnięte z neta dłużej się odpalają.btw w tym oknie co zrobiłeś zrzut,są narzędzia zaawansowane,wejdź tam i wygeneruj raport o kondycji systemu może tam będzie jakieś info

Tak się dzieje z każdym instalatorem tego typu, tzn że cały instalator w jednym pliku. Instalatory w których rozpakowują się pliki cab uruchamiają się normalnie.

tak jak piszą chłopaki wyżej ,i nic chyba nie poradzisz.

No to na pewno by musiało sie do tempa wypakować ale dziwi mnie że aż tyle to zajmuje. I jeszcze mówileś że na XP tak nie miałeś. Xp jest na słabszych komputerach szybszy niż Vista.