Długie uruchamianie dużych aplikacji

(Egonek001) #1

Witam. Mam problem z systemem Windows Vista. Ściągnąłem sobie ostatnio instalkę gry z neta (ok 1,5gb) i gdy ją uruchomiłem musiałem czekać kilka minut zanim pokazał sie instalator. Zauważyłem że im większy jest rozmiar pliku exe, tym dłużej się włącza. Np. instalka aplikacja o rozmiarze 50mb uruchamia mi się ok 10 sekund a 600 mb uruchamia się ok. 1,5 minuty. Czy ktoś wie tu jest grane? Mam Windows Vista Home Premium z zainstalowanymi wszystkimi aplikacjami i dodatkiem SP1, a odkąd pamiętam, to zawsze miałem ten problem, ale dopiero teraz o tym piszę.

(adam749) #2

plik .exe jest jeden, czy jest wśród innych plików?? Najczęściej gry z neta są spakowane w .exe i on musi je wypakować i dlatego te różne czasy.

PS. Jaka to gra??

(Kisielek) #3

to jest normalne jeśli instalator musi się wypakować do "temp'a"

Doskonałym przykładem jest Adobe Acrobat Reader który wcale nie waży dużo a rozpakowuje się jeszcze przed instalacją trochę czasu.

(Egonek001) #4

Jest to jeden plik exe. Instalator installshield, ale nie taki co się rozpakowuję (pliki data.cab itp.) tylko normalny jeden plik o rozmiarze dokładnie 1.84 gb. Z tymi kilkoma minutami to przesadziłem, ale i tak sporo bo uruchamiał się gdzieś 2,5minuty. Dajmy na to jeszcze np. instalkę gry Trackmania Nations Forever (503mb) uruchamia mi się nieco ponad 1 minutę.

(adam749) #5

To jest tak jak napisałem ja lub Kisielek. Musi do pamięci tymczasowej wszystko wypakować, a potem się instalator uruchamia.

(Łukash) #6

egonek , podaj konfig kompa-jaki procek ile pamięci,jaki wynik w indeksie,porób testy sprzętu,coś mi tu nie wydajnością pachnie,wielkość pliku nie powinna mieć wpływu na czas uruchomienia chyba że są to aplikacje portable.

(Egonek001) #7

Na XP'ku tak nie miałem.

Mój komp:

Intel Pentium Dual-Core E2160 @3,0ghz

2GB Ram DDR2 800mhz

Dysk Samsung Sata2 200gb

GF 8800GTS 512mb

A oto mój wynik w indeksie:

beztytuuxg6.jpg

(Łukash) #8

ojojoj ,nie no sprzęt na pewno w porządku,tak się dzieje z każdym jednym plikiem-czy tylko z tymi .exe co opisałeś,z tymi ściągniętymi z neta-ta twoja przesada gra tu dużą role,bo np u mnie też instalki ściągnięte z neta dłużej się odpalają.btw w tym oknie co zrobiłeś zrzut,są narzędzia zaawansowane,wejdź tam i wygeneruj raport o kondycji systemu może tam będzie jakieś info

(Egonek001) #9

Tak się dzieje z każdym instalatorem tego typu, tzn że cały instalator w jednym pliku. Instalatory w których rozpakowują się pliki cab uruchamiają się normalnie.

(Łukash) #10

tak jak piszą chłopaki wyżej ,i nic chyba nie poradzisz.

(Himmak5g) #11

No to na pewno by musiało sie do tempa wypakować ale dziwi mnie że aż tyle to zajmuje. I jeszcze mówileś że na XP tak nie miałeś. Xp jest na słabszych komputerach szybszy niż Vista.