Długie uruchamianie i kopiowanie plików

Od pewnego czasu mam problem ze swoim komputerem. Mianowicie pasek podczas uruchamiania przechodzi ponad 30 razy przez co komputer uruchamia się ok. 2 min. Mam też duży problem z kopiowaniem i instalowaniem gier. Np. przeniesienie dajmy na to filmu o wielkości 700MB z jednej partycji na drugą trwa ok. 10 min., a zainstalowanie gry o wielkości 4,5 GB trwa ponad 2 godziny! Komputer ten posiadam od sierpnia tego roku. Z początku wszystko chodziło elegancko, komputer uruchamiał się w czasie nie dłuższym niż 30 sekund, zainstalowaniu gry o wielkości 4,5GB trwało 15-20 min. a przeniesienie jakiegoś pliku o wielkości 700MB z jednej partycji na drugą trwało ok. 1-2min. Grzebałem już w ustawieniach BIOS i próbowałem nawet resetu BIOSa ale to nic nie dało. Nie wiem co jest grane, może coś z jakimś ustawieniem jest nie tak. Proszę pomóżcie. Moja konf. sprzętowa: Procesor Intel Pentium Dual CPU E2200 2x2,20GHz, Pamięć RAM 2GB, Karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT 1GB, Dysk twardy SAMSUNG HD322, Płyta główna GIGABYTE GA-P31-S3G, System Windows XP Professional + Service Pack 3

Mi to wygląda na jakiegoś wirusa, który strasznie zamula komputer. Daj logi z HijackThis i Combofix w odpowiednim dziale (Bezpieczeństwo). Jeżeli tam ci nie pomogą (stwierdzą, że czysto), to pomyślimy nad innymi możliwościami.

Podaj cały cfg kompa(w szczególności marka i moc[W] zasilacza).

Optymalizacja i odchudzanie xpeka.

Podobne.

Temperatury i napięcia z BIOSu i Everesta Ultimate.

Przeczyść kompa i rejestr CCleanerem, a dysk zdefragmentuj Diskeeperem.