Długie uruchamianie się systemu po zalogowaniu DELL N5110

Od kilku dni przed panelem wybrania użytkownika jest czarny ekran przez 3 sekundy czego wcześniej nie było a następnie po zalogowaniu komputer uruchamia się 2 minuty i 14 sek. Co jest strasznie długo ponieważ wcześniej komputer uruchamiał się w kilka sek.

Przeczyściłem ccleaner’em i nic nie dało. Sprawdzałem jakie programy mam uruchomione do startu w “msconfig” to aplikacje Dell’a: TPad i QuickSet oraz GG, Skype, avast!, dropbox, widget z pogoda i tyle. Wcześniej z tymi programami uruchamiał się bardzo szybko a dodam, że nic nie instalowałem nowego. Po wyłączeniu tych i innych programów w “msconfig” lub po ich odinstalowaniu - sytuacja - bez zmian. Chciałbym uniknąć formatu. Proszę o pomoc.

proponuję zgrać C:\users (np. total commanderem), zainstalować na nowo system, a potem pozakładać konta użytkownikom, przywrócić dane (znowu przez total commandera).

instaluj system normalnie a nie z recovery zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

I właśnie tego się obawiałem. A co może być powodem mojego problemu?

daj spokój, to robota na 3 godziny (na więcej, jeżeli masz dużo danych)

nie masz systemu preinstalowanego? zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

wpisz msconfig w start—>uruchom sprawdź co startuje z systemem a także wykonasz to za pomocą autoruns artykuł poniżej

http://www.slow7.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94%3Auruchamianie-systemu-windows-czyli-co-zrobi-gdy-mamy-problem-z-uruchomieniem&catid=39%3Ainstalacja-i-konfiguracja-w7&Itemid=30&limitstart=7