Długie uruchamianie się systemu z czarnym tłem


(Kosjola49) #1

Hej, ja wiem, że ten temat był wielo krotnie poruszany, ale chciałabym swój opisać, bo jednak potrzebuję. Mam na razie jedyny komputer i bardzo go potrzebuję.

 

Aczkolwiek, od jakiegoś czasu system długo mi sie uruchamia z logiem windows jakieś 30 sekund, potem pojawia sie czarne tło i trwa chyba 4-5 sekund, potem po  logowaniu 5 sekund, ale dalej działa bez problemu, wyłącza się również szybko 3 -4 sek. Już patrzyłam na autostart, powyrzucałam co mogłam, mam tylko Comodo IS i Bluetooth. Również wyłączyłam zbędne usługi systemu. Do optymalizacji używam Wise Cleaner, Glary Utilies, Cleanera, Odkurzacza, WashandGo i SlimCleaner. Ostatnio mam też problem z Bluetooth USB adapterem , cały czas jest żółty wykrzyknik. Również próbowałam aktualizować go, ale też nic. "Naprawiała" Fix it od Microsoftu, ale ten sygnalizuje, że nie może naprawić. By próbach reinstalacji tego adaptera, miałam problem z uruchomieniem systemu, przy bardzo długim startowaniu wyskakiwał mi niebieski ekran http://obrazki.elektroda.pl/4519736100_1362015393.jpeg Na szczęcie udało mi się przywrócić system i problemem była jakaś łatka-aktualizacja.

Ale cały czas wadzi mi ten autostart :frowning: Robiłam już naprawdę wszystko. Proszę, powiedzcie co mam zrobić.

Dziękuję za chęci pomocy. :slight_smile:

Aha, i już jakiś czas długo otwiera mi się Podgląd Faksów i Obrazów, kiedy chcę jakąś grafikę podejrzeć.


(P_I_W_O_) #2

Użyłaś za dużo zbędnego softu do optymalizacji. Możliwe że jeden z tych softów które wymieniłaś mogły coś usunąć z rejestru systemowego lub coś tam zmienić.

Na przyszłość nie radzę używać wymienionych programów - ja używam tylko poranika w pdf-ie o  optymailizacji win 7, wszystko mik działa bez problemów oraz szybko i przyjemnie.

Jak można ci pomóc?

Hmmm…

Napisałaś że wykonywałaś przywracałaś system - ja bym mógł jeszcze doradzić żebyś użyła płyty z instalatorem systemowym. 

W biosie ustaw “butowanie” na autostart napędu optycznego. Włóż  płytę do napędu i wybierz z menu napraw system. 

Po tym zabiegu polecałbym wykonanie tego co jest opisane w poradniku pdf - przyspieszanie i optymalizacja windows 7 - to powinno wyeliminować twoje problemy.

 

 

Napisz czy się udało.


(Kosjola49) #3

Niestety, nie mam takowej płyty.

Używam Wise, Cleaner i Glary od pół roku , wszystko mi działało i system uruchamiał się naprawdę szybko. Jedynie może ten WashandGo mógł coś spaprać. I tydzień temu instalowałam Advance Care z Drive Boster i zaktualizował mi 24 sterowniki. Może to też coś mogło popsuć.

Mogę dostać link do tego pdfa?


(IPSEN) #4

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/autoruns-po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

 Sprawdz-http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/open-device-manager#1TC=windows-7-czy nie ma znaków zapytania wykrzykników


(Kosjola49) #5

Gotowe  http://sendfile.pl/pokaz/343889—p2np.html


(IPSEN) #6

Uruchom autoruns jako administrator


(Kosjola49) #7

No, jedynie tylko już nie ma samego czarnego tła, ale za to trwa długo z kursorem i z logowaniem.


(IPSEN) #8

Sprawdz-http://windows.micro…r#1TC=windows-7-czy nie ma znaków zapytania wykrzykników

 

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.  Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

 

Zobacz po odinstalowaniu comodo


(Kosjola49) #9

Jest , z Bluetooth USB Adapter, ale nie wiem jak to naprawić. Próbowałam aktualizować sterownik, ale ciągle nic. Tak sam z Fix it. Też nie pomogło.

http://sendfile.pl/pokaz/344049—f2Ew.html

http://sendfile.pl/pokaz/344051—4znV.html


(Forsajt) #10

Hm… spróbuj jeszcze CCleaner i Ashampoo Win Optimizer.


(IPSEN) #11

Dysk jest OK


(Kosjola49) #12

Czy mam dać jakieś logi?


(IPSEN) #13

Zobacz po odinstalowaniu comodo,jezeli dalej będzie tak samo, to pozostanie problem ze sterownikami


(Kosjola49) #14

Chyba problem z Bluetooth stwarza komplikacje.  Mam wbudowane Bluetooth i i ostatnio wyłączałam systemowe usługi do przyspieszenia autostartu, ale najwidoczniej musiałam wyłączyć tą odpowiedzialną za BT. Teraz mam tak, że BT normalnie  jest “gotowy” do pracy, tzn. jest na litera BT jest na czerwono na pasku zadań, kiedy PPM klikam “Włącz usługę BT”, nie zmienia swojego kolorytu, pozostaje tak jak “gotowy” do włączenia. Ale jak chcę “wyłączyć” to PPM klikam i pokazuje mi “Wyłącz usługę BT”, tak jakby działał, a nie działa. A z BT USB adapterem, cały czas widnieje zółty wykrzyknik.

 Dam zrzuty.  BT USB Adapter - http://sendfile.pl/pokaz/344484—i0fK.html

 Bluetooth brak aktywności - http://sendfile.pl/pokaz/344482—pJ3a.html


(IPSEN) #15

Uruchom ten fix-https://support.microsoft.com/pl-pl/mats/hardware_device_problems


(Kosjola49) #16

Też próbowałam i bez zmian. Comodo również nie jest przyczyną.

file:///D:/Ja%20moje%20pliki%202/ResultReport.html

I fix syganlizuje, że jednak jest problem ze sterownikami tego adaptera.


(IPSEN) #17

Pobierz sterownik ze strony producenta sprzętu,i zainstaluj,stary odinstaluj

 

zobacz-http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/troubleshoot-problems-with-bluetooth-enabled-devices


(Kosjola49) #18

Czy możesz mi wzkazać który to? Ostatnio instalowałam właśnie aktualizację, aby ten problem rozwiązać i skończyło się przywracaniem systemu.

Właśnie próbowałam zainstalować sterownik dla tego urządzenia z windowsowego instalatora  i nagle wywaliło mi Niebieski ekran. Ale udało mi się w Trybie awaryjny, wyrzucic go z autostartu. W dodatku BT zawsze mi obciążał start systemu, gdy go nie wyłączyłam.

Czy mogę też wykonać sama aktualizację Biosu?

Znalazłam to http://www.toshiba.pl/innovation/download_bios.jsp?LNG=20&service=CE

To jest sterownik od Bluetooth. Spróbowałam odinstalować sterownik i zainstalować przez Drive Booster i podczas instalacji wywaliło mi niebieski ekran.

Mam zdjęcie niebieskiego screena http://sendfile.pl/pokaz/344716—flkG.html

Czy ktoś może mnie nakierować?

Czy mam instalować  na nowo Bluetooth Filter Driver? Co mam zrobić?


(Kosjola49) #19

Już udało mi się samej problem rozwiązać z uruchamianiem. To była kwestia procesów odpowiedzalnych za działanie Bluetooth. Wyłączyłam je poprzez Autoruns. Teraz mi działa super.

Dziękuję.