Długie uruchamianie systemu - Fast start nie działa

(Sebamax16) #1

Witam. (wątek jest duplikowany, za to najmocniej przepraszam ale szukam rady u najlepszych)

Na wstępie, żeby była jasność system jest świeży, oryginalny nie dawno kupiłem Laptopa(Samsung NP550P5C-S05PL ), ale już raz musiałem reinstalować Win8 64 bitowa (moja nie uwaga, chciałem podzielić dysk na kilka partycji programem).

Tak więc w biosie mam właczone tylko odczyt "cms os", password on boot wyłączony, sterowniki zainstalowane z strony producenta i slim driverem. Aaa Mam normalny Windows 8 , żaden 8.1(choć dziwi mnie że nie mam w sklepie aktualizacji) czy Pro.

Przechodząc zauważyłem ( chyba) że po pewnej nie wiem której aktualizacji, system ładuje się zbyt długo powodem jest zapewne to że Fast Start nie działa(tak, jest włączony, ustawiony oglądałem w opcjach zasilania). Oto komunikat po prawej :

Jak sami widzicie mam i drugi komunikat podobno coś out lockiem ale za żadne skarby nie wiem jak się go pozbyć i jak to ugryźć...a to link gdzie mnie przekierowuje

http://support.microsoft.com/kb/2734782

Dla pewności Pokaże wam również Menadżer zadań może tam coś jest nie tak.

I Co radzicie ?

Pozdrawiam

(Krzysiek2501) #2

Ciężko cokolwiek z tego wywnioskować przynajmniej mi może spróbuj programu YAC - Yet Another Cleaner Oprócz tego, że pomaga usuwać nowoczesne wirusy ma też opcje, które przyśpieszają system. Zanim wszędzie powciskasz czyść albo pozwolisz mu zmieniać opcje przeczytaj co mogą zmienić w twoim systemie bo potem będziesz musiał sam poszukiwać drogi przywrócenia tych ustawień :slight_smile:

(Sebamax16) #3

Wątpię że byłby to wirus. Od założenia czystego systemu mam zainstalowanego i ustawionego Comodo.

Zależy mi aby fast Start normalnie chodził, gdzies tkwi problem ale gdzie ? I ten drugi komunikat to tez systemowy…

(Krzysiek2501) #4

Jak łatwo wyczytać ze strony supportu, którą podałeś twój komputer musi mieć jakieś problemy z aktualizacją. Na pierwszym foto jeśli dobrze patrzę to widnieje błąd 0x8007000E przeszukałem trochę googla no i trafiłem na coś takiego http://registryrepair.helpsforum.com/forum/easy-fix-windows-error-0x8007000e-xpvista78/, ale nie wiem czy jest to bezpieczne narzędzie więc na własną odpowiedzialność. Zawsze możesz jeszcze sam czegoś poszukać albo ponownie przeinstalować windows. A i tak profilaktycznie polecam skorzystać z YAC. Chyba, że jeszcze ktoś kto miał już podobne problemy się wypowie.