Długie uruchamianie systemu

Witam mam Viste SP1 . mam problem z bardzo długim uruchamiaaniem windowsa!! jak sie pojawia bootscreen to sie czeka ok 7 minut zeby mi sie zaladował system!! co z tym zrobić !!

Mój komp ma 2 gb ramu, procesor core 2 duo 2.3 ghz, karta graficzna ge force 8600 gt!! prosze o pomoc

W menu start->uruchom->wpis msconfig

W zakładce Rozruch, zaznacz “Informacje o rozruchu systemu operacyjnego”. Teraz przy następnym uruchamianiu zobaczysz co się uruchamia po kolei. Na czym najdłużej system czekał?

Zobacz też ten temat: viewtopic.php?t=76580

Wiele z tych porad dotyczy także Visty.

No to tak. Twój komputer ( najprawdopodobniej ) uruchamia się z powodu śmieci, pofragmentowanych plików i duzo programów włączających się na starcie ;). Żeby oczyścić komputer polecam CCleanera, którego można pobrać tutaj. Używa się go prosto. Klikasz na analiza, potem uruchom cleaner. Dla pewności radzę przeczyścić jeszcze rejestr - klikasz po lewej stronie na rejestr, potem na skanuj by znaleźć problemy, gdy się zrobi, klikasz na napraw wszystkie zaznaczone problemy, następnie na nie, potem jeszcze raz na napraw problemy. Dla jeszcze większej pewności polecam użyć defragmentatora - mój komputer>prawym klikasz na partycje do defragmentacji>właściwości>narzędzia>defragmentuj (najlepiej zrób to do dwóch partycji, a jak Ci sie nie chce, to do tej z systemem) potem na analiza i defragmentuj. Jak wyłączyć programy uruchamiające się na starcie systemu to Ci nie powiem, bo zapomniałem ;/ ale myslę, że na forum Ci ktoś pomoże :slight_smile:

Kurde sorry, ale to jest do XP. Ale popatrz.

Tylko że ja o tym wiem o ccleaner itd. chodzi mi o to ze nawet jak nie mam zadnych programow zainstalowanych zupełnie czysty komp to i tak sie włacza długo

Zalety Visty :mrgreen: ? Podaj jaki masz sprzęcior.

2 gb ram, procek 2,3 ghz (core 2 duo) , 300 gb dysk, grafika 256 mb.

Kilka przewodników o tym jak przyśpieszyć, zoptymalizować Vistę.

  1. http://www.cafepc.pl/52,6766,Przyspiesz … _Vista.htm

  2. http://www.lagata.pl/Narzedzia-przyspie … l&p=104733

  3. http://89.149.227.85/porady/343_zwalnia … visty.html

  4. http://www.benchmark.pl/r.php?file=http … ona-1.html

  5. http://www.idg.pl/news/98869.html

  6. viewtopic.php?f=22&p=1724145

  7. http://www.vista.pl/porady/241_jak_przy … gramy.html

  8. http://www.thg.pl/readarticle.php?article_id=8

  9. http://gospodarka.gazeta.pl/technologie … 70151.html

  10. http://republika.onet.pl/21548,25,1,fabryka.html

Co do problemu to nie mam pojęcia o co chodzi. Ja mam vistę i podobne parametry sprzętu i u mnie uruchamia się około 1 minuty.