Długie uruchamianie systemu


(Mistrzkun) #1

Witam.Od pewnego czasu na laptopie Toshiba, system Windows 7 zaczął się długo uruchamiać ( Ponad 3 minuty, przy czym wcześniej trwało to znacznie krócej ).Komputer był czyszczony, autostart optymalizowany ( sam antivirus jest uruchamiany przy starcie ), system był sprawdzany komendą SFC w wierszu poleceń - nie wykrył żadnych błędów, AdwCleaner jak i Malwarebytes Anti-Malware były używane, nie przyniosło to skutków.

Proszę o sprawdzenie logów i ewentualne porady :

FRST: http://wklej.to/qWjhR

Addition: http://wklej.to/Dd7wF


(Atis) #2

Nie widać żadnej infekcji.


(Mistrzkun) #3

Dysk niby jest sprawny, zamieszczam ss’y z HDTune’a dla pewności.Skoro nie ma infekcji to co może być przyczyną nagłego wydłużenia się ładowania systemu ? Nic nie było instalowane.Antywirus to standardowy AVG AntiVirus Free Edition 2016.Wcześniej komputer dobrze chodził.Najdłużej system zatrzymuję się przy ekranie powitalnym.Nieraz jest “Czekaj” i trwa to kilka minut a nie raz “Zapraszamy” i to również trwa kilka minut.Staję się to trochę irytujące i rozmyślam nad Formatem komputera, lecz czy to coś da, skoro nie ma żadnej infekcji a system ( SFC w wierszu poleceń ) nic nie wykrywa ?

HDTune_Health_TOSHIBA_MK3252GSX.thumb.pnHDTune_Health_TOSHIBA_MK3252GSX2.thumb.p


(KAZDAN63) #4

CHKDSK ? Defragmentacja ? Ile masz procesów (wszystkich użytkowników) na “dzień dobry” ?


(altunyo) #5

W “HD Tune” odsłoń zakładkę “Error Scan”. Jeżeli jest zaznaczone- odznacz “Quick scan” (pole musi być puste). Przeprowadź skanowanie (trochę to potrwa). W wyniku skanowania- każdy czerwony kwadracik (uszkodzony sektor) oznacza kłopoty. Im ich więcej- tym więcej.


(IPSEN) #6

Dysk do wymiany-05,C4,C5