Długie uruchamianie + użycie dysku 100% po starcie + nie uruchamiające się aplikacje

Witam,

Mam następujący problem:

  1. Komputer strasznie długo się uruchamia - najwięcej czasu zajmuje mu przejście od ekranu startowego do ekranu z hasłem użytkownika do wpisania + po wpisaniu hasła do ukazania się pulpitu - wisi na “zapraszamy”. Po pojawieniu się pulpitu pasek zadań jest nie w pełni załadowany ( ikony systemowe, brak moich przypiętych do paska). Pasek jest nieaktywny - tak samo ikony na pulpicie, chociaż je niby mogę kliknąć, ale dzieje się to ogromnym opóźnieniem.

  2. Kiedy udaje mi się w końcu odpalić menadżer zadań pokazuje się użycie dysku 100 %, jednak po przesortowaniu po dysku pokazuje 4 czy 5 procesów systemowych, z których każdy używa 0,1 mb/s - nie da się ich zakończyć. Po jakimś czasie pozostawienia komputera włączonego zużycie niby spada, jednak problem z pkt 3. nadal jest - nic nie da się uruchomić.

  3. Nie uruchamiają się żadne aplikacje - jedyne co to wspomniany wyżej menadżer i eksplorator plików - ale ten nie działa płynnie

Sprawdziłem komputer w trybie awaryjnym pod kątem problemów z dyskiem i pamięcią ram, ale programy checkdisk_64 bit i MemTest nic nie znalazły…

Odpalałem też skan OTL, ale w trybie awaryjnym. przy odpalaniu z flash, nie zapisały mi się logi - czy to normalne

Proszę o pomoc.

 

Jestem prawie pewien że przegrzewa ci się procesor przez co ma strasznie ograniczone mnożniki za pomocą zabezpieczeń termicznych. Ewentualnie dysk siadł lub sam windows i system plików.

Nie wydaje mi się , żeby to była sprawa temperatury procesora - czyszczę wiatrak regularnie, zmieniam co jakiś czas pastę, nie chodził ostatnio głośniej itp. Niestety każda próba zainstalowania programu do mierzenia temp procesora się nie powodzi - brak niby jakiegoś sterownika. Ewentualnie proszę o wskazanie czegoś portable.

W załączeniu zdjęcie próby skanowaniaw check disk 1.4 Nie mogę przeproawdzić korekcji błędów w trybie awaryjnym. Tak samo systemowe chkdsk nie działa.

1.jpg

http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html

W załączeniu raport z CrystalDIsk. 

raport.txt