Długie uruchamianie Visty na HP Pavilon

mam hp dv6530- i dokladnie ten sam problem - norton usuniety juz na samym poczatku-bootowanie trwa dalej ok 3 minut.

kontaktowalem sie z pomoca tech.HP- twierdza ze wiedza o co chodzi i trwaja prace nad usunieciem problemu-choc oni tego problemem nie nazywaja (stwierdzają raczej ze ten model tak ma innym razem wine zrzucaja na viste…)

dodam tylko ze z pomoca hp rozawialem kilka razy… suma sumarum moim zdaniem problemu nie usuna;

w nastepcy modelu dv6630- dv6625(jesli db pamietam) problem nie wystepuje;

testowalem kilka innych modeli HP- dv6117(z vista zamiast xp), dv6173(z vista zamiast xp), dv6500, dv6625 i problem nie wystepowal!!

pozdrawiam

mam hp pavilion 9500, okolo 4 minut trwa wklaczanie kompa. Jeszcze nortona nie wyrzucilem, ale mam pytanie jakie inne programy mozna wyrzucic?

Ja odinstalowałem nortona i obecnie vista uruchamia się około 55 sekund wcześniej około trzech minut, polecam

Ja kupiłem niedwno HP Pavilion dv6625. Vista włączala się bardzo długo (nawet do 6 minut), poza tym dysk ciagle chrupał i chrupał, bez przerwy. Po ok 5 dniach pracy (czesto pracuje) problem ustąpił. Komp startuje w ok 2 minuty od wciśnięcia powera do załadowania pulpitu. Dysk już nie chrupie.

To faktycznie musi byc te indeksowanie plików czy coś, dlatego po prostu dajcie mu czas! !!

No i aktualizujcie Vistę gdy tylko przyjdzie monit o dostępności aktualizacji.

Cierpliwości, cierpliwości. Ja na szczęście jestem już po tym okresie i spokojnie korzystam z Paviliona ;). Nic nie grzebcie, żadne UAC itp. Tylko czas tu “zagoi rany” ;). Jak już pisałem, u mnie trwało to ok 5 dni, a kompa używałem prawie 12h/dobę. Więc jak ktoś używa rzadziej, pewnie dłużej potrwa indeksowanie czy tam co ta Vista robi…

PS. Oczywiście Nortona wywaliłem od razu, nawet nie wiedząc że to on mógłby byc przyczyną.

Pozdro.

a czy ktoś zwrócił uwagę na programy startowe??? z laptopami TOSHIBA czy HP jest dołaczane, domyślnie już instalowane mnóstwo programów które dodają sie do autostartu. moja rada: usunąć optymalne programy zostawić jak najmniej tylko potrzebne, po drugie jv16 PowerTools lub Vista Manager, gwarantuje, że to pomoże, kilku znajomych nie narzeka:) pozdrawiam :slight_smile:

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 0:17

I nie zgadzam sie z przedmówcami posiadam Nortona 360 i naprawdę pobiera mało RAM-ów, POLECAM! !!

Jeśli nie chcecie czuć antywirusa, to polecam NOD’A. Basta. :lol:

Jak miałem Vistę, to Norton i Kaspersky ledwo sapał. Po instalacji noda komp ożył. :smiley:

Witam.

Jestem w posiadaniu HP Paviliona DV 6420 z Vistą (2G RAM). Od samego początku borykałem się z długim uruchamianiem (ponad 3 min.). Po zapoznaniu się z komentarzami na tym forum usunąłem Nortona i… komputer uruchamia się dwa razy szybciej(1,3min-1,4min) =D> !!

Pozdrawiam

Witam.Kupiłem parę dni temu laptopa (tak jak w moim temacie,procesor 1,86 GHz, pam. 1014 MB) jednak też strasznie długo mi startuje. W normalnym kompie w autostarcie mam 6 programów i ten uruchamia mi się w kilkadziesiąt sekund, natomiast w tym laptopie mam ich aż 13. Nie wiem co można wyrzucić…

W związku z tym mam prośbę i zarazem pytanie, które z nich można wyłączyć podczas startu kompa ?

  1. Apoint

  2. HotKeysCmds

  3. HP Health Check Scheduler

  4. HP Software Update

  5. HP Wireless Assistant

  6. IdfxTray

  7. Launcher

  8. Persistence

  9. QltCtrl

  10. QPService

  11. Sidebar

  12. WAWifiMessage

  13. Windows Defender

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Witam

Mój szwagier zakupił laptopa z oprogramowaniem HP, tak samo jak u innych, gdy się go włączało trwało to chyba z 3-4 minuty. Zainstalowałem Windows vista ultimate, bez żadnych sterowników i programów HP, teraz włącza sie w 47 sekund dokładnie :slight_smile: Oprogramowanie HP strasznie zwalnia kompa taka jest prawda warto tez wpisac w google optymalizacja visty i po usuwać zbędne rzeczy w Viście !

Pozdrawiam

dokladnie potwierdza, mialem to samo gdy mialem viste zainstalowana od HP uruchamiala sie strasznieeeee dlugoooo, aale po reinstalacji bez tych glupot ktore daje HP system chodzi pieknie i cudnie sie uruchamia. tak wiec polecam reinstalacje i bedzie good

Człowieku, usuń Nortona bo to największa badziewie. Jak go usuniesz to komp bedzie ci pracował jeszze szybciej i wydajniej :slight_smile:

Problem mozna rozwiazac w dosc prosty sposob. Za czarny ekran podczas uruchamiania sie visty odpowiedzialna jest usluga TMM(Transisnt Multimon Manager) ktora nalezy wylaczyc. Jak to zrobic? Oto link. Wystarczy kilka prostych klikniec, lub zaladowac znajdujady sie tam plik exe.

i jeszcze link :wink: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=153286

Zgadzam sie że problem można rozwiazać w prosty sposób. Wystarczy wyłaczyć Kontrolę Rodzicielską.

mam dokładnie to samo z HP Pavilion PC a 6130. Gdy on się włącza, to ja mogę se do kilba isć posiedzieć, chodziarz nie mogę nawet uruchomić kontroly rodzicielskiej, bo nie mam ustawionego hasła :expressionless:

Niestety na systemach dołączanych do lapków HP i Toshiby vista uruchamia się bardzo długo (ok.4-5 min.). Wystarczy zainstalować np. Vistę czystą i poinstalować stery ze str producenta. Moja Vista Ultimate na Toshiba A300-1LT uruchamia się w 48 sek. i to po zainstalowaniu wszystkich programów ( łącznie na dysku C, 57 GB danych.

o gustach się nie dyskutuje Kolego!


Co do długiego startu Visty hmm działa ten system ale jak ma 2 GB RAMu. W innych przypadkach należy wyłączyć wszystko co się da: przywracanie systemu, kompozycje Visty, indeksowanie dysków, należy też wywalić wszystko co nie jest potrzebne z zakładki: uruchomienie w msconfig.

ja w hp 6720s miałem nortona i odinstalowałem jego wszystkie produkty i zaistalowałem avast jest bardzo dobry antywirós