Długie uruchamienie sie komputera!

No więc tak wirusa żadnego nie mam bo skanowałem już chyba wszystkim i to raczej na bank jest pewne

Mój kofig:

Proc: AMD athlon 64 3500 2,21ghz

Graf: NIVIDIA GeForce 5500

Ram: 512mb(nanya)

Dysk: 160giga(samsung)

zasilacz: nie wiem (nie moge rozkręcać kompa)

To chyba starczy …

A mój problem polega na tym, że komputer długo sie włacza i wyłacza nawet bardzo (wcześniej jakieś 30 sekund a teraz ok. 70 - to ponad dwukrotnie więcej

Może masz za dużo programów na dysku i komputer ledwo co radzi sobie z zamknięciem wszystkich procesów :?

osys660

Poczytaj - Konkretne tematy…

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

zdefragmentuj dysk :stuck_out_tongue:

poczytaj o optymalizacji windowsa

to moze masz zaśmieconego kompa od programów i gierek!! jak nie masz nic ważnego na twardzielu to rób formata.

No więc tak problem występował już wcześniej i myślałem, że po formacie sie zmieni ale to samo na dysku teraz mam zaledwie 8giga

Może odraz po formacie wdarły się jakieś robaczki?

Może jakiś hardware’owy problem? (chociaż stawiam na to 1sze)

Czy odrazu po formacie (bez instalacji niczego) też tak jest?

Odrazu to nie najpierw wszystko gra (zaraz po formacie)

Ale stoponiowo jak zaczyna instlować (stery. av itp) to sie zaczyna

no właśnie…

A może któraś rzecz drastycznie niszczy osiągi?

Pewnie jakąś zasyfioną paczkę kodeków instalujesz albo jakiś inny popularny program, ktorego piracką wersję ściągnąłeś ze strony na której znajdują się takie rzeczy. Piraci często wykorzystują popularne programy do promowania swoich programów zwanych “wirusami”. :lol:

Napisz nam jakie programy instalujesz i miłoby było wiedzieć też skąd masz te programy.

start>uruchom>msconfig>uruchamianie. Wylacz wszystkie programy zbedne przy uruchamianiu systemu.

Jeśli chpdzi o kodeki to ścigałem K-Lite codek pack(moim zdaniem bardzo dobry) antivirus mam avast (free) noi stery które wraz z kompem dostałem więc wątpie, żeby coś było złego w programach

Dużo osób mówi, że avast strasznie zamula komputer… Choć też i dużo osób uważa wręcz przeciwnie. Choć ja należę do tej pierwszej grupy i wydaje mi się, że kompa może zamulać Ci wlaśnie avast, bo pewnie robi jakieś skanowanie przy wyłączaniu komputera.

Moim zdaniem coś może być z Adwarem (jakiś program) więc przeskanuj AD-AWARE SE i wtedy zobacz. Może załapałeś z tym syfa bądź tak jak powiedział kolega:

No i wtedy zdaj relacje

P.S ja po instalacji miałem ADWARE :o :shock:

Tu mam wszystko skorygowane i co do tego mam pytanie:

Mam tam taki plik rundll32.exe i jak w opcji Wyszukaj chcem znależć ten program to mam i ch aż tyle

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07c … 0c95d.html czy to dobrze ???

Przesiadłem sie na f-secure (moim zdaniem bardzo dobry) a co do avasta to wcześniej go miałem i mi nie zamulał i byłem zadowolony z niego.

Wszystko oki jedyne co mi wykryło to ciacha tak to gra…

zoptymalizuj windowsa http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 580#545592