Długie uruchomienie się komputera

Gdy włączam komputer widnieje taki napis ,Trwa uruchominie systemu windows’’ ok. 10 sekund, potem jest napis ,Zapraszamy’’ ok 10-15 sek.

Co jest przyczyną tego czekania ??

Proszę o pomoc :frowning:

P.S. jak usunąć coś z menadżera zadań?? mam Nod32 w menadzerze i nie moge tego usunac, i probowalem na dysku C to usunac ale nie dało rady,pisalo ze ten program jest chroniony jakims zapisem. Probowalem w panelu sterowania i też nic.

// Poprawiłem tytuł wątku.

Kaka’

Troche wolno ale nie tragedia

A więc najpierw porządki

defragmentacja , czyszczenie rejestru

  • co do usuwania to menadżer zadań > procesy > zakończ proces

lub

Start > uruchom > msconfig > uruchamianie i tam odznacz niechciany program (dotyczy autostartu)

Usunąłem takie coś:

O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

i jak moge to wkleic , wniesc, wpakowac do rejestru

// Poprawiłem Twój post - dodałem tagi code.

Kaka’

Po co to usuwałeś to są prawidłowe wpisy.

:?:

Ponieważ na innym forum koleś napisał, że te wpisy co usunąłem są niepotrzebne. Ale mniejsza o to, jak mogę to naprawić, aby w rejestrze wszystko grało ?? Powtarzam lista backups została usunięta.